Do wygrania bilety na koncert zespołu LAN

18 maja 2011 roku o godz. 20.00 w krakowskim klubie Alchemia odbędzie się koncert zespołu LAN. Przed koncertem jako support wystąpi Minoo – elektroniczny pop-rockowy zespół prosto z Berlina.

Wśród osób, które napiszą do nas na adres: konkurs@o.pl, rozlosujemy podwójne zaproszenie na koncert. Na zgłoszenia czekamy do 15 maja! Podwójne zaproszenie na koncert otrzymuje Pani Beata Turek. Gratulujemy!

LAN (materiały udostępnione przez organizatora koncertu)

LAN (materiały udostępnione przez organizatora koncertu)

LAN to elektroniczny pop-rockowy zespół z Berlina. Zarówno na scenie, jak i w studio członkowie grupy poruszają się pomiędzy dwiema płaszczyznami: z jednej strony muzyką pop a z drugiej eksperymentalnymi rozwiązaniami elektronicznymi. Pod wpływem berlińskiej sceny klubowej i ostatnich 50 lat rozwoju popu zespół tworzy muzykę głęboką, zdającą się wywodzić z bliżej nieokreślonej przestrzeni.

Punkowy rodowód wokalisty Coly’a Kärcher’a łączy się z jego delikatnym, melodycznym wokalem. Producenci, a zarazem członkowie zespołu Klaus Sebastian Klose i Henning Grambow miksują utwory LAN podczas występów na żywo. Ich Jazzowe korzenie zauważalne są szczególnie podczas improwizacji brzmieniem, syntezatorem i dźwiękiem.

Wszystko to wzięło swój początek z tzw. LAN-sessions w piwnicy pewnego berlińskiego baru, gdzie późniejsi członkowie LAN synchronizowali swoje laptopy i brali udział w improwizowanych bitwach. W ślad za improwizacją poszedł wokal i doprowadził do powstania piosenek i założenia grupy w 2006 r.

Po ponad 100 koncertach w Niemczech, Holandii i Skandynawii LAN rozpoczął nagrywanie swojego pierwszego albumu z dwoma singlami: LAN – Money i LAN – 90s. Album LAN – CU został wydany w 2010r. Na albumie zespół prezentuje melodyjne nagrania z fragmentami muzyki klubowej, rocka, pop i muzyki elektronicznej.

Muzyka LAN jest apelem o powszechną miłość, który przeciwstawia się codziennej rzeczywistości. LAN chcą pokazać świadomość wewnętrznej frustracji, która jednak nie ma prawa przeradzać się w depresję. Każda piosenka to weto wobec teraźniejszości, które staje się zapowiedzią lepszego jutra. Miłość jest częścią nienawiści a pieniądze to problem i zabawa.

Minoo to pseudonim artystyczny Pawła Pruskiego, który począwszy od 2007 roku jest czynnie związany z polską sceną muzyki elektronicznej. Charakterystyczną cechą stylu jest świeże podejście do eksperymentalnego hip-hop’u, z sporym zacięciem elektronicznym.

Oprócz pracy producenckiej, Minoo często prezentuje swoją muzykę podczas tzw. live-act’ów. Na koncertach usłyszeć można eksperymentalne bity, przeplatane elektronicznymi motywami, które są łączone z hip-hopowym groovem. Do tej pory Minoo prezentował swoje produkcje, m.in. na: Freeform Festival, Nowamuzyka Festival, WRO Festival itp.