Rozdajemy bilety na spektakl Jana Klaty – rozstrzygnięcie

12 listopada w krakowskim Starym Teatrze można będzie obejrzeć spektakl Do Damaszku w reżyserii Jana Klaty, który swą premierę miał 5 października.

Mamy dla Was podwójne zaproszenie na spektakl. Wygra pierwszy czytelnik, który wymieni dwie inne premiery  Starego Teatru planowane na sezon 2013/2014 oraz napisze któremu wybitnemu twórcy teatralnemu sezon ten jest poświęcony.

Na odpowiedzi przesłane wraz z imieniem i nazwiskiem czekamy pod adresem: konkurs@o.pl. W tytule prosimy wpisać: Do Damaszku.

Uwaga! Bierzemy pod uwagę wyłącznie odpowiedzi przesłane z adresu zapisanego do subskrypcji newslettera O.pl. Nie jesteś jeszcze naszym subskrybentem? Zapisz się! http://newsletter.o.pl/

Rozstrzygnięcie: podwójne zaproszenie na spektakl otrzymuje Pani Joanna Musiałowska.

Gratulujemy!

„Do Damaszku”, proj. Joanna Howańska (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Do Damaszku”, proj. Joanna Howańska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Do Damaszku to droga, którą podążał Święty Paweł Apostoł. To także kierunek przerwanego w 1975 roku lotu, w którym zginął polski reżyser teatralny i inscenizator Konrad Swinarski. To biblijna przypowieść o nawróceniu w 35 roku Świętego Pawła Apostoła. Do Damaszku jest również niezrealizowanym przez Konrada Swinarskiego tematem i próbą opowieści o naszej współczesnej religijności i miejscu religii w życiu dzisiejszego człowieka oraz o potrzebie wspólnoty, wiary i bycia w Kościele. Spektakl stanowi kierunek poszukiwań twórczych w obecnym sezonie artystycznym Narodowego Starego Teatru w Krakowie.

August Strindberg Do Damaszku
reżyseria: Jan Klata
opracowanie tekstu, reżyseria, opracowanie muzyczne: Jan Klata
opracowanie tekstu, dramaturgia: Sebastian Majewski
scenografia: Mirek Kaczmarek
ruchy: Maćko Prusak
obsada: Aldona Grochal, Katarzyna Krzanowska, Beata Paluch, Dorota Segda, Justyna Wasilewska, Marcin Czarnik, Krzysztof Globisz, Adam Nawojczyk, Krzysztof Zarzecki

Do Damaszku:
12 listopada 2013 roku
ul. Jagiellońska 1, Duża Scena Helena
Narodowy Teatr Stary im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie