Wygraj bilety na spektakle Dni Sztuki Współczesnej w Białymstoku – rozstrzygnięcie

25 maja w ramach Dni Sztuki Współczesnej w Białymstoku można będzie obejrzeć dwa spektakle: Pan Paweł i Stocos. Dla czytelników O.pl przygotowaliśmy jedno podwójne zaproszenie na każdy ze spektakli. Pierwszy czytelnik, który odpowie na pytanie konkursowe wygra zaproszenie na spektakl Pan Paweł, drugi na spektakl Stocos.

Odpowiedz na pytanie: Jak się nazywa autor tekstu Pan Paweł?

Na odpowiedzi przesłane wraz z imieniem, nazwiskiem i numerem telefonu, czekamy pod adresem konkurs@o.pl. W tytule prosimy wpisać: Dni Sztuki Współczesnej.

Rozstrzygnięcie:

Zaproszenie otrzymują: Adam Falkowski (spektakl Pan Paweł) i Patrycja Dąbrowska (spektakl Stocos).

Gratulujemy!

Spektakl „Pan Paweł”, reż. Radu Afrim, fot. Alexandru Boicu (źródło: materiały prasowe organizatora)

Spektakl „Pan Paweł”, reż. Radu Afrim, fot. Alexandru Boicu (źródło: materiały prasowe organizatora)

Teatrul Tineretului Piatra Neamţ – Teatr Młodych Piatra Neamţ (Rumunia) – 25 maja 2013 roku, spektakl z polskimi i angielskimi napisami, Białostocki Teatr Lalek

Pan Paweł, reż. Radu Afrim

Pan Paweł jest dziwakiem, odmieńcem żyjącym ze swoją siostrą-bliźniaczką w małym, ponurym mieszkanku, które jest azylem przed światem zewnętrznym. Zagracone, pełne niezliczonej liczby wypchanych zwierząt i bibelotów. Wszystko tutaj ma inne centrum, środek i tempo. Ale cały wszechświat Pana Pawła jest właśnie tutaj – duchowo i realnie stanowi jego przestrzenie swobody. Jest też szaleństwem, które stworzył, aby nic, co obce, nie mogło go dotknąć. Każdy, kto przychodzi z zewnątrz, może zburzyć tę harmonię – dziwną, odmienną, ale własną. Najważniejszą i jedyną. W ten sam sposób bohater tworzy strategię oporu wobec otaczającej go, brutalnej i jałowej rzeczywistości.

Pablo Palacio/Muriel Romero Stocos (2011) – 25 maja 2013 roku, godz. 19.30, Hala sportowa Uniwersytetu Medycznego, ul. Wołodyjowskiego 1; czas: 50 minut + spotkanie z twórcami

Stocos to trzecia część trylogii skupiającej się na analizie i rozwoju interakcji pomiędzy ruchem dźwiękowym i ruchem tanecznym wewnątrz trójwymiarowych przestrzeni dźwięku. W spektaklu Muriel Romero i Pablo Palacio współpracują z artystą multimedialnym i badaczem sztucznej inteligencji Danielem Bisig.

Stocos tworzy trójwymiarową przestrzeń, w której współistnieją byty rzeczywiste i sztuczne. Przy tworzeniu ruchów tanecznych, kompozycji muzycznych i obrazów Stocos bazuje na procesie stochastycznym i na komputerowej symulacji. Scena staje się wówczas żywo reagującym środowiskiem, którego właściwości wizualne jak i akustyczne wychodzą z interakcji między tancerzami, stochastyczną syntezą dźwięku i symulacją komputerową.

Dni Sztuki Współczesnej to festiwal, który składa się z unikatowych prezentacji teatru, tańca, video, fotografii, nowych mediów, literatury, muzyki i street artu (cykl ESSA – East Side Street Art), które rzadko można oglądać w Białymstoku lub tej części Polski. DSW wyznaczają nowe trendy i ukazują fuzje gatunków. Często jako pierwsze w całym regionie przecierają szlaki kolejnym nietypowym realizacjom tego rodzaju.

Organizator konkursu: O.pl Polski Portal Kultury
Współorganizator konkursu: Białostocki Ośrodek Kultury