Wygraj koncertowe DVD zespołu Dikanda – rozstrzygnięcie

DVD zespołu Dikanda zarejestrowane podczas koncertu w zakopiańskim Teatrze Witkacego trafiło do dystrybucji.

Dla czytelników O.pl przygotowaliśmy dwa egzemplarze DVD. Aby wygrać wystarczy napisać w 2-3 zdaniach o swoim ulubionym zespole grającym muzykę folkową. Nagrodzimy najciekawsze odpowiedzi.

Na odpowiedzi przesłane wraz z imieniem, nazwiskiem oraz adresem zamieszkania i numerem telefonu czekamy pod adresem: konkurs@o.pl. W tytule proszę wpisać Dikanda.

***

Rozstrzygnięcie:

DVD koncertowe otrzymują Zofia Michalik i Jakub Biewald. Gratulujemy!

Dikanda, koncert 2012, fot. Olga Baca „Marola Foto" (źródło: materiały prasowe)

Dikanda, koncert 2012, fot. Olga Baca „Marola Foto" (źródło: materiały prasowe)

Podczas koncertu Dikandy odbywającego się na słynnej scenie pod Tatrami zabrzmiały utwory dobrze znane miłośnikom world music, jak Usztijo, Jakhana Jakhana, Ederlezi czy Ajotoro, w nowych, zaskakujących aranżacjach. W nagraniu 19 utworów, które znalazły się na DVD wzięli udział goście Dikandy, muzycy z Podhala: Andrzej Fiś Jarząbek – skrzypce, Paweł Trebunia-Tutka – altówka, Krzysztof Czech – skrzypce oraz Szymon Bobrowski – trąbka. Wynik współpracy okazał się być do tego stopnia inspirujący, że zespół planuje kolejne wspólne występy. Na końcowy obraz, poza gośćmi, zapracowały: niekwestionowana charyzma zespołu, reakcja publiczności, światła, ciekawy montaż i z pewnością duch samego Witkacego.

Dikanda dziękując wszystkim, którzy dołożyli cząstkę do powstania DVD, pisze:

Wszystkich, z którymi mieliśmy przyjemność pracować przy tym koncercie, opisują słowa: profesjonalizm, zrozumienie i serce. (…) Choć do ostatniej chwili nie byliśmy pewni efektu, to koncert ten okazał się pomostem międzymiastowym, międzypokoleniowym a dla nas świadectwem, że idąc swoją drogą, możemy realizować nasze pomysły i spełniać marzenia.

Najbliższe plany zespołu to kwietniowa trasa po Polsce i Słowacji, wakacyjne koncerty na festiwalach, m. in. headliner festiwalu Castlefest w Holandii, oraz praca nad nową płytą studyjną.

Organizator konkursu: O.pl Polski Portal Kultury
Współorganizator konkursu: Dikanda