Wygraj zaproszenia na koncert zespołu Dikanda – rozstrzygnięcie

27 kwietnia w Szczawnicy i 28 kwietnia w Starym Sączu odbędą się koncerty zespołu Dikanda, kończące ich polsko-słowacką, kwietniową trasę koncertową.

Dla naszych czytelników przygotowaliśmy podwójne zaproszenie na obydwa koncerty. Aby wygrać, wystarczy napisać skąd pochodzi i co oznacza nazwa zespołu?

Na odpowiedzi przesłane wraz z imieniem i nazwiskiem czekamy pod adresem konkurs@o.pl. W tytule prosimy wpisać: Dikanda.

***

Rozstrzygnięcie:

Bilety na koncert otrzymują Anna Knybel i Jadwiga Wróbel. Gratulujemy!

Dikanda Live in Zakopane (źródło: mat. prasowe)

Dikanda Live in Zakopane (źródło: mat. prasowe)

DVD zespołu Dikanda zarejestrowane podczas koncertu w zakopiańskim Teatrze Witkacego trafiło do dystrybucji. Podczas koncertu Dikandy odbywającego się na słynnej scenie pod Tatrami zabrzmiały utwory dobrze znane miłośnikom world music, jak Usztijo, Jakhana Jakhana, Ederlezi czy Ajotoro, w nowych, zaskakujących aranżacjach. W nagraniu 19 utworów, które znalazły się na DVD wzięli udział goście Dikandy, muzycy z Podhala: Andrzej Fiś Jarząbek – skrzypce, Paweł Trebunia-Tutka – altówka, Krzysztof Czech – skrzypce oraz Szymon Bobrowski – trąbka. Wynik współpracy okazał się być do tego stopnia inspirujący, że zespół planuje kolejne wspólne występy. Na końcowy obraz, poza gośćmi, zapracowały: niekwestionowana charyzma zespołu, reakcja publiczności, światła, ciekawy montaż i z pewnością duch samego Witkacego.

Dikanda dziękując wszystkim, którzy dołożyli cząstkę do powstania DVD, pisze:

Wszystkich, z którymi mieliśmy przyjemność pracować przy tym koncercie, opisują słowa: profesjonalizm, zrozumienie i serce. (…) Choć do ostatniej chwili nie byliśmy pewni efektu, to koncert ten okazał się pomostem międzymiastowym, międzypokoleniowym a dla nas świadectwem, że idąc swoją drogą, możemy realizować nasze pomysły i spełniać marzenia.

Najbliższe plany zespołu to kwietniowa trasa po Polsce i Słowacji, wakacyjne koncerty na festiwalach, m. in. headliner festiwalu Castlefest w Holandii, oraz praca nad nową płytą studyjną.

Najbliższe koncerty zespołu w Polsce:

  • 20 kwietnia 2013 r., godz. 20.00, Karczma Młyniska, Zakopane
  • 27 kwietnia 2013 r., godz. 19. oo, Dworek Gościnny, Szczawnica
  • 28 kwietnia 2013 r., godz. 19.00, Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari, Stary Sącz