Wygraj bilety na spektakl z Rwandy w ramach Festiwalu Dialog!

14 października o 20.00 w Małym Stiudio ATM we Wrocławiu można będzie obejrzeć spektakl Pomnik w reż. Colleen Wagner z Isôko Theatre w Rwandzie. Pokaz odbywa się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Dialog – Wrocław.

Dla naszych czytelników – subskrybentów newslettera O.pl przygotowaliśmy podwójne zaproszenie na spektakl. Wygra piąty czytelnik, który napisze:

Festiwal Dialog – Wrocław to nie tylko spektakle ale również wykłady i debaty z udziałem gości specjalnych. Wymień 3 gości specjalnych tegorocznego festiwalu.

Na odpowiedzi przesłane wraz z imieniem i nazwiskiem czekamy pod adresem: konkurs@o.pl. W tytule prosimy wpisać: POMNIK.

Uwaga! Bierzemy pod uwagę wyłącznie odpowiedzi przesłane z adresu zapisanego do subskrypcji newslettera O.pl. Nie jesteś jeszcze naszym subskrybentem? Zapisz się! http://newsletter.o.pl/

ROZSTRZYGNIĘCIE: Jako piąta osoba poprawną odpowiedź przesłała Anna Stelmaszyk. Gratulujemy wygranej :)!

„Pomnik”, reż. Jenifer Capraru, fot. Jenifer Capraru (źródło: mat. prasowe)

„Pomnik”, reż. Jenifer Capraru, fot. Jenifer Capraru (źródło: mat. prasowe)

Przedstawienie Jennifer Capraru łączy bardzo prostą i oszczędną inscenizację ze wstrząsającą historią. Młody żołnierz oskarżony o udział w ludobójstwie otrzymuje szansę odkupienia swoich win. Czy jednak w spotkaniu ze swoją ofiarą będzie potrafił przeprosić, wziąć na siebie winę za – jak sam mówi – wykonywaną z najwyższą pieczołowitością pracę? Pomnik to nie tylko niezwykle precyzyjna analiza psychiki kata i ofiary. To także spektakl-wyrzut sumienia dla zachodniego świata, który bezczynnie patrzył na rzeź dokonującą się w 1994 roku w Rwandzie.

Colleen Wagner, Pomnik, Isôko Theatre, Kigali – Rwanda

reżyseria i scenografia: Jennifer Herszman Capraru
grane: 14.10, godz. 20:00; 15.10, godz. 19:00; 16.10, godz. 17:00 – ATM / Małe Studio

Dialog Wrocław – Międzynarodowy Festiwal Teatralny
11-18 października 2013 roku

Organizator konkursu: O.pl
Współorganizator konkursu: Dialog Wrocław