Dave Rempis & Tim Daisy Duo w Pardon, To Tu – wygraj zaproszenie na koncert – rozstrzygnięcie

10 marca w Warszawie, w ramach europejskiej trasy koncertowej i wydania drugiej płyty Second Spring, na scenie Pardon, To Tu wystąpi chicagowski saksofonista Dave Rempis oraz perkusista Tim Daisy. Będzie to jeden z dwóch koncertów w Polsce.

Mamy dla Państwa jedno podwójne zaproszenie na koncert. Wygra pierwszy czytelnik, który poda tytuł i rok wydania pierwszej wspólnej płyty Dave’a Rempisa i Tima Daisy’ego.

Na odpowiedzi przesłane wraz z imieniem i nazwiskiem czekamy pod adresem: konkurs@o.pl. W tytule prosimy wpisać: Rempis & Daisy.

Uwaga! Bierzemy pod uwagę wyłącznie odpowiedzi przesłane z adresu zapisanego do subskrypcji newslettera O.pl. Nie jesteś jeszcze naszym subskrybentem? Zapisz się! http://newsletter.o.pl/

Rozstrzygnięcie: zaproszenie otrzymuje Anna Dąbrowska. Gratulujemy!

Dave Rempis, Tim Daisy (źródło: mat. prasowe organizatora)

Dave Rempis, Tim Daisy (źródło: mat. prasowe organizatora)

Dave Rempis & Tim Daisy rozpoczęli swoja współprace w latach 90-tych w Chicago. Od tamtego czasu zagrali wspólnie dosłownie setki koncertów, m.in. z Triage, The Engines, The Rempis Percussion Quartet, The Vandermark Five, Resonance Ensemble oraz wielu innych, tworzonych ad hoc. Koncentrują się zarówno na kompozycjach jak i wolnej impowizacji. Niechętnie spoczywają na sprawdzonych terytoriach, natomiast motywują się nawzajem do odkrywania nowych dźwiękowych światów.

Dave Rempis – saksofonista (altowy, tenorowy i barytonowy) i kompozytor, absolwent antropologii i etnomuzykologii Northwestern University oraz University of Ghana w Legon. Karierę muzyczną rozpoczął w 1997 roku i wtedy tez otrzymał ofertę zastąpienia Marsa Williamsa w kwintecie Kena Vandermarka, w którym stałym członkiem jest po dziś dzień. Krótko po tym założył autorskie formacje – Triage (z Jasonem Ajemianem na basie i Timem Daisym na perkusji), Dave Rempis Quartet i Dave Rempis Percussion Quartet. Koncertował i nagrywał z rozmaitymi składami – w triach z Alec’iem Ramsdell’em i Jerry’m Bryerton’em; Jason’em Roebke i Jim’em Baker’em. Współpracuje z wszystkimi najważniejszymi muzykami chicagowskiego młodego pokolenia (Hamid’em Drake’iem, Joe Morris’em, Fred’em Lonberg-Holm’em, Michael’em Zerang’iem, Kevin’em Drumm’em), a także europejskiej sceny awangardowej (Axel’em Doerner’em, Paul Lytton, Frederikiem Ljungkvistem, Per-Ake Holmlanderem i wielu innymi). Animator sceny muzycznej w Chicago, współtwórca festiwalu Umbrella Music i współorganizatorem festiwalu Pitchfork Music Festival.

Tim Daisy – perkusista Timothy Daisy urodził się 15 lipca 1976 r. w Waukegan w stanie Illinois. Tim jest jedną z podpór chicagowskiej sceny jazzowej od roku jego przybycia do Chicago (1997). Jednym z pierwszych muzyków, z którym Tim wtedy nawiązał kontakt był Dave Rempis – ich współpraca trwa po dziś dzień. W 1998 roku powstał pierwszy wspólny projekt – trio Triage (pierwotnie grał w nim na basie Gordon Lewis, w 2000 roku zastąpił go Jason Ajemian). Oprócz tego wraz z Davem Tim Daisy realizuje równolegle kilka różnych projektów – Tim Daisy / Dave Rempis Duo, Rempis Percussion Quartet czy The Engines (wraz z Jebem Bishopem i Natem McBridem). W roku 2001 Tim Daisy dołączył do kwintetu Kena Vandermarka – The Vandermark 5 (zastąpił tu Tima Mulvennę). Owocem tego spotkania jest pięć studyjnych albumów i dwa koncertowe boksy oraz współpraca wraz z Kenem Vandermarkiem w kilku innych grupach – Bridge 61 (wraz z Natem McBridem i Jasonem Steinem) oraz Frame Quartet (wraz z Fredem Lonberg-Holmem oraz Natem McBridem). Tim prowadzi także własne zespoły, których repertuar bazuje na jego kompozycjach – są to Festival Quartet (z Keefem Jacksonem, Joshem Bermanem oraz Antonem Hatwichem), Sky and Light (z klarnecistą basowym Jasonem Steinem i Antonem Hatwichem) i New Fracture Quartet (z Jamie’m Branchem, Dave’m Miller’em i Nate’m McBride’m).

Dave Rempis & Tim Daisy Duo [US]
10 marca 2014 r., godz. 20.40
Plac Grzybowski 12/16, Pardon, To Tu
Warszawa

Organizator konkursu: O.pl
Współorganizator: Pardon, To Tu

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR