Wygraj bilety na Czas Barbarzyńców w Teatrze Współczesnym! – rozstrzygnięcie

Czas barbarzyńców to sztuka z gatunku political fiction cenionego angielskiego dramaturga, tłumacza i reżysera Dona Taylora. Spektakl miał premierę 28 kwietnia w Teatrze Współczesnym w Warszawie.

Mamy dla Państwa cztery podwójne zaproszenia na tę sztukę na 3 i 4 czerwca. Wygra szósta, dwunasta, osiemnasta i dwudziesta druga osoba, która poprawnie odpowie na pytanie: W którym roku i w którym teatrze w Polsce Don Taylor wyreżyserował jedną ze swoich sztuk?

Na odpowiedzi przesłane wraz z imieniem, nazwiskiem i wybranym terminem spektaklu czekamy pod adresem: konkurs@o.pl. Jako tytuł wiadomości prosimy wpisać: Czas Barbarzyńców.

Uwaga! Bierzemy pod uwagę wyłącznie odpowiedzi przesłane z adresu zapisanego do subskrypcji newslettera O.pl. Nie jesteś jeszcze naszym subskrybentem? Zapisz się! http://newsletter.o.pl/
Polub O.pl na FB! >> facebook.com/opl.kultura

Rozstrzygnięcie: bilety otrzymują Maciej Pęksa, Michał Mielnik oraz Piotr Cudnok i Anna Bularz. Gratulujemy!

Don Taylor, „Czas barbarzyńców” – plakat (źródło: materiały prasowe teatru)

Don Taylor, „Czas barbarzyńców” – plakat (źródło: materiały prasowe teatru)

To przypowieść o słabnącej demokracji liberalnej w Imperium Rzymskim, dawnym, a zarazem współczesnym, w którym niespodziewanie władzę przejmują barbarzyńcy. W wyniku radykalnych decyzji nowej ekipy rządzącej rozpoczyna się proces upadku dotychczasowych wartości, obyczajów i kultury. Jednak autor nie koncentruje się wyłącznie na politycznym wymiarze tej historii, lecz pokazuje, jak barbarzyński żywioł wpływa na codzienne życie, jak rozpadają się przyjaźnie, kompromitują elity. Czy Julia dla kariery poświęci swoje przekonania i kochanka? Czy Adrian, idąc na dalekie artystyczne kompromisy, zachowa fotel dyrektora teatru?  I jak te zdarzenia zmienią Marcusa? Don Taylor daje nam okazję prześledzić losy ludzi, którzy zostali zmuszeni do podjęcia być może najważniejszych decyzji w swoim życiu.

Don Taylor urodził się w Londynie w 1938 r. Studiował literaturę i język angielski na uniwersytecie w Oksfordzie. Po ukończeniu studiów rozpoczął pracę   jako reżyser w BBC.  Między 1960 a 1990 wyreżyserował blisko sto spektakli telewizyjnych, między innymi pierwsze sztuki Davida Mercera i Hugh Whitemore’a, siedemnaście swoich własnych sztuk telewizyjnych oraz wiele  klasycznych dramatów Szekspira, Granville-Barkera, Arthura Millera, Sheridana, Bułhakowa i Edwarda Bonda. W 1996 wraz z Ellen Dryden założył First Writes Radio, niezależny zespół dramatyczny,  który kontynuował produkcję wielu sztuk oryginalnych i adaptacji klasycznych powieści dla Radia BBC. Zmarł w 2003 roku.

Organizator konkursu: O.pl
Współorganizator: Teatr Współczesny w Warszawie