Spektakl Córka w Teatrze Młyn – wygraj zaproszenia! – rozstrzygnięcie

Córka to spektakl przede wszystkim o relacji między matką a córką, być może najważniejszej i najbardziej skomplikowanej relacji w życiu kobiety. Będzie go można obejrzeć w Teatrze Młyn w Warszawie 27 i 28 lutego o godz. 19.00.

Mamy dla Państwa po dwa podwójne zaproszenia na każdy dzień. Wygrają piętnasta, dwudziesta pierwsza, dwudziesta dziewiąta i trzydziesta druga osoba, które poprawnie podadzą tytuł dowolnej sztuki, wyreżyserowanej przez Natalię Fijewską-Zdanowską.

Na odpowiedzi przesłane wraz z imieniem i nazwiskiem oraz wybranym terminem spektaklu czekamy pod adresem konkurs@o.pl. Jako tytuł prosimy podać: Córka.

Uwaga! Bierzemy pod uwagę wyłącznie odpowiedzi przesłane z adresu zapisanego do subskrypcji newslettera O.pl. Nie jesteś jeszcze naszym subskrybentem? Zapisz się! http://newsletter.o.pl/
Polub O.pl na FB! >> facebook.com/opl.kultura

Rozstrzygnięcie: bilety otrzymują Bogdan Jankowski, Mariola Pawlak, Paweł Dubas, Piotr Strzelczyk. Gratulujemy!

„Córka”, reż. Natalia Fijewska-Zdanowska, fot. Przemysław Szatkowski, Teatr Młyn w Warszawie (źródło: materiały prasowe)

„Córka”, reż. Natalia Fijewska-Zdanowska, fot. Przemysław Szatkowski, Teatr Młyn w Warszawie (źródło: materiały prasowe)

Barbara – artystka i była hippiska – traci pamięć w nagłym wypadku. Do szpitala przyjeżdża jej dorosła córka. Lekarz każe im rozmawiać – to jedyny sposób na powrót Barbary do zdrowia. Pamięć jest jednak zawodna, a z poszczególnych wspomnień wyłaniają się dwa zupełnie inne obrazy ich wspólnego życia. Początkowo zabawne dialogi odsłaniają powoli kryjącą się pod spodem tajemnicę.

Córka to intymna opowieść o przepaści pomiędzy PRL-em a współczesnością, o dwóch różnych pokoleniach – tym urodzonym w latach 50., zbuntowanym i pragnącym wolności, i tym z przełomu epok, które w tej wolności zagubiło spokój i szczęście. To również spektakl o tęsknocie, której nie da się zaspokoić, o winie, karze i przebaczeniu. A przede wszystkim o relacji między matką a córką, być może najważniejszej i najbardziej skomplikowanej relacji w życiu kobiety.

Spektakl stworzony i wyreżyserowany przez Natalię Fijewską-Zdanowską pokazuje dalekie od ideału relacje matki z córką. Autorka znalazła chwytliwy pretekst do wiwisekcji stosunków w malutkiej, niepełnej rodzinie w postaci utraty pamięci przez matkę. To daje okazję do odświeżania wspomnień chwil bolesnych, wywlekania pretensji, ale też docierania do głębszych pokładów uczuć. Jest wiele córek, które zrywają kontakty ze swoimi matkami, izolują babcie od wnuków itd. i wszystkie te konflikty potęgują cierpienia z każdej strony.

Joanna Tumiłowicz, Córka we Młynie, „Maestro”, 15 grudnia 2015

Scenariusz i reżyseria: Natalia Fijewska-Zdanowska
Obsada: Joanna Żółkowska, Zuzanna Fijewska-Malesza
Muzyka i aranżacja: Filip Dreger
Wokal: Zuzanna Fijewska-Malesza, Zosia Zdanowska
Kostiumy: Beata Borowska Charakteryzacja: Joanna Tomczyk
Reżyseria świateł / Konsultacja scenograficzna: Mikołaj Malesza
Produkcja: Agnieszka Kondraciuk
Sufler: Aleksandra Śliwińska

Organizator konkursu: O.pl
Współorganizator: Teatr Młyn w Warszawie