Rozdajemy bilety na retransmisję Córki pułku Donizettiego w 13 kinach sieci Multikino – rozstrzygnięcie

Sieć Multikino zaprasza 9 czerwca na retransmisję opery Córka pułku Geatano Donizettiego. Nagranie zostało zrealizowano w 2007 roku w Operze Wiedeńskiej. Publiczność po raz pierwszy będzie uczestniczyć w retransmisji tej znakomitej opery na wielkim ekranie. W roli głównej widzowie zobaczą Natalie Dessay. Retransmisja odbędzie się w 13 kinach sieci Multikino: Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź (Silver Screen), Poznań Stary Browar, Rzeszów, Sopot, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Arkady Wrocławskie.

Mamy dla Państwa po jednym podwójnym bilecie na każde kino, w który odbędzie się seans. Zaproszenia trafią do czytelników, którzy jako pierwsi prześlą nazwę miasta i kina, do którego chcą wybrać się na seans. Na wiadomości przesłane wraz z imieniem i nazwiskiem czekamy pod adresem: konkurs@o.pl. W tytule prosimy wpisać: Córki pułku.

Uwaga! Bierzemy pod uwagę wyłącznie odpowiedzi przesłane z adresu zapisanego do subskrypcji newslettera O.pl. Nie jesteś jeszcze naszym subskrybentem? Zapisz się! http://newsletter.o.pl/

Rozstrzygnięcie: bilety otrzymują Marta Tarka, Mateusz Bracha, Edyta Kurzawa, Magdalena Gondek, Natalia Kubica, Kamila Popiel, Julia Słapek i Anna Kochman. Gratulujemy!

„Córka Pułku” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Córka Pułku” (źródło: materiały prasowe organizatora)

W kwietniu 2007 roku miała miejsce premiera nowej odsłony Córki pułki Donizettiego. W obsadzie znalazły się takie gwiazdy jak Natalie Dessay, Juan Diego Flórez, Carlos Álvarez i Montserrat Caballé. Opera była koprodukcją Opery Wiedeńskiej, Royal Opera House, a także Metropolitan Opera z Nowego Jorku. Śpiew czterech światowej sławy śpiewaków operowych uzupełnia akompaniament Filharmoników wiedeńskich. Całość tworzy wyjątkowe przedstawienie, które po prostu trzeba zobaczyć na wielkim ekranie.

Libretto:
Muzyka: Geatano Donizetti
Czas trwania: 2 godziny 18 min.
Akt I: 77 min.
Akt II: 60 min.
Przerwy: brak
Napisy: angielskie

Obsada:
Maria, markietanka – Natalie Dessay – sopran
Tonio, młody Tyrolczyk – Juan Diego Flórez – tenor
Sulpicjusz, sierżant – Carlos Álvarez – bas
Księżna – Montserrat Caballé – sopran

Produkcja:
Dyrygent – Yves Abel
Reżyseria – Laurent Pelly
Sceneria – Chantal Thomas
Kostiumy – Laurent Pelly
Oświetlenie – Joël Adam
Orkiestra – Filharmonicy Wiedeńscy

Córka pułku – retransmisja
9 czerwca 2014 r., start retransmisji: 18.00, w Krakowie start o godzinie 19.30
13 kin sieci Multikino:
Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź (Silver Screen), Poznań Stary Browar, Rzeszów, Sopot, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Arkady Wrocławskie.

Organizator konkursu: O.pl
Współorganizator: Multikino S.A.