Christina Hesselholdt, Vivian – wygraj egzemplarz książki! – rozstrzygnięcie

W czasach nachalnej autopromocji artystów i wybujałego egocentryzmu postać Vivian Maier budzi szczególną fascynację. Kim tak naprawdę była ta ekscentryczna artystka? Dlaczego przez całe życie tworzyła anonimowo? Odpowiedzi na te pytania stara się udzielić Christina Hesselholdt w Vivian – nietuzinkowej w treści i formie powieści o kultowej fotografce. Dla ciekawych mamy do wygrania trzy egzemplarze książki! Wystarczy, że napiszecie nam jak nazywa się film dokumentalny, który oparty został o fakty z życia artystki.

Odpowiedzi na pytanie ślijcie pod adres konkurs@o.pl w tytule wpisując Vivian. Książki otrzymają pierwsza, trzecia i piąta osoba, które wyślą do nas wiadomość z poprawną odpowiedzią.

Uwaga! Weźmiemy pod uwagę wyłącznie zgłoszenia przesłane z adresu zapisanego do subskrypcji newslettera O.pl.
Nie jesteś jeszcze naszym subskrybentem? Zapisz się! http://newsletter.o.pl/
Polub O.pl na FB! >> facebook.com/opl.kultura

Rozstrzygnięcie: Książki otrzymują Pani Anna Fochtman, Pani Gabriela Kościelnik i Pan Piotr Hankus. Gratulujemy!

Christina Hesselholdt, „Vivian” (źródło: materiały prasowe wydawnictwa)

Christina Hesselholdt, „Vivian” (źródło: materiały prasowe wydawnictwa)

Tajemnicza, ekstrawagancka, niezwykle utalentowana – tak w skrócie można opisać Vivian Maier, jedną z najciekawszych postaci fotografii XX wieku. Jej prace, odkryte przez przypadek w 2007 roku, zaledwie dwa lata przed śmiercią artystki, szybko obiegły Internet i od razu stały się sensacją w świecie sztuki. Na co dzień skryta i zagadkowa, pracująca jako opiekunka do dzieci, nikomu nie pokazywała swoich zdjęć. Vivian Christiny Hesselholdt to opowieść o losach niezwykłej fotografki, która pozostawiła po sobie dorobek w postaci 150 tysięcy fotografii!

Organizator konkursu: O.pl