“Chór się myli potwornie” – wygraj zaproszenie i zobacz! – rozstrzygnięty

15 października 2010 roku w Warszawie rozpocznie się Międzynarodowy Festiwal Teatralny Warszawa Centralna: Migracje. Dla osoby która prawidłowo odpowie na pytanie, mamy do rozdania podwójne zaproszenie na spektakl Chór myli się potwornie, który będzie można zobaczyć już 19 października.

Pytanie konkursowe:

Proszę podać tytuł co najmniej jednego spektaklu Pollescha, który prezentowany był polskiej publiczności.

Na odpowiedzi czekamy pod adresem: konkurs@o.pl

Prawidłową odpowiedź przesłał Pan Michał Kowalski.

Serdecznie Gratulujemy!

"Chór się myli potwornie", reż. René Pollesch

"Chór się myli potwornie", reż. René Pollesch

Konsumpcja filozofii

Napęd świata to seks i pieniądze. Jak w takich warunkach korzystać z wartości, które wyróżniały europejską kulturę przez wieki – z moralności umocowanej w religii, z wielkich fantazji historycznych, utopii społecznych? A może dzisiejsza konsumpcja to tylko zaspokajanie prymitywnych potrzeb i wypełnianie pustki produktami bez treści? Skąd bierze się nasza duchowa nędza? I gdzie leży prawda?

Niemiecki reżyser odrzuca krytykę kapitalizmu. Nie przygląda się jednostce, lecz akcesoriom, które stały się dziś odpowiednikami osobowości. Bada modne teorie, nasze kolejne (również seksualne) wcielenia i sprawdza, jak głęboko można zanurzyć się w powierzchowności. Z właściwym sobie poczuciem humoru René Pollesch i jego kongenialne aktorki z Sophie Rois w roli wielokrotnej, w towarzystwie francuskich szansonistów oraz chóru kobiet w strojach, będących kolażem teatralnych kostiumów i nigeryjskich tkanin, tworzą queerowy teatr w stylu wielkiej lewicowej opery.

19 – 20 października 2010 r.
Chór myli się potwornie / Ein Chor irrt sich gewaltig
tekst i reżyseria: René Pollesch
Volksbühne am Rosa-Luxemburg-Platz, Berlin, Niemcy