Teatralno-baletowa Carmen w krakowskim Kijów.Centrum – wygraj bilety – rozstrzygnięcie

4 sierpnia krakowskie Kino Kijów.Centrum w Krakowie zaprasza na teatralno-baletową wersję Carmen Georges’a Bizeta według koncepcji Teatro Real z Madrytu.

Dla naszych czytelników przygotowaliśmy dwa podwójne zaproszenie na Carmen. Aby wygrać bilety, wystarczy napisać czy mają Państwo swoją ulubioną teatralną, filmową lub operową inscenizację Carmen.

Na odpowiedzi przesłane wraz z imieniem i nazwiskiem czekamy pod adresem konkurs@o.pl. W tytule prosimy wpisać: Carmen.

Rozstrzygnięcie:

Podwójne zaproszenia otrzymują Roman Stech oraz Aleksander Zaleski.

Gratulujemy!

„Carmen” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Carmen” (źródło: materiały prasowe organizatora)

[Aktualizacja: 1 sierpnia 2013 r.] – z przyczyn niezależnych od organizatora, wersja Carmen prezentowana w ramach letniego cyklu teatralno-baletowego, uległa zmianie. Poniżej przedstawiamy informację o aktualnej wersji:

Balet Carmen w wykonaniu awangardowego zespołu baletowego The Cullberg Ballet jest daleki od oryginału Prospera Mériméego i Georges’a Bizeta. Tworząc swoją Carmen Mats Ek przełamał konwencje. Wydarzenie koncentruje się na Don José  – rozdartym pomiędzy spokojnym powrotem do domu i oczarowaniem zepsutego świata oraz kapryśnej, nienasyconej i drapieżnej Carmen, która igra z uczuciami mężczyzn.

Choreografie zerwały z typowo baletowym wrażeniem lekkości i ulotności ludzkiego ciała. Cyganka jest wyzywającą, silną kobietą z cygarem w ustach. Balet nasycony jest erotyzmem nie pokazuje jednak nagości. Napięcie w postaci wokalnych niezrozumiałych okrzyków kilkakrotnie pojawia się na scenie . Wydarzenie graniczy pomiędzy tańcem i teatrem jest oryginalną interpretacją baletu tradycyjnego

Carmen

  • Muzyka: na podstawie opery Carmen Georges’a Bizeta i Suity Carmen Rodiona Szczedrina
  • Libretto: na podstawie noweli Carmen Prospera Mériméego

Wykonawcy:

Carmen: Ana Laguna
José: Marc Hwang
Escamillo: Yvan Auzely
Oficer: Geroge Elkin
Cygan: Boaz Cohem
The Cullberg Ballet

Czas łączny: 51 min

Wakacyjny Cykl Operowo-Baletowy 2013: Carmen
4 sierpnia 2013 r., godz. 17.00
Kino Kijów.Centrum
Kraków