Burza w kinie Kijów.Centrum na żywo z Nowego Jorku – rozstrzygnięcie konkursu

10 listopada o godz. 18.45 krakowskie Kino Kijów.Centrum zaprasza na transmisję opery Burza Thomasa Adès na żywo z Metropolitan Opera w Nowym Jorku.

Dla czytelników O.pl przygotowaliśmy podwójne zaproszenie na operę. Aby zdobyć bilety wystarczy napisać:

Jaki tytuł nosi druga opera, skomponowana przez Thomasa Adèsa i kto jest autorem libretta?

Na odpowiedzi, wraz z imieniem i nazwiskiem czekamy pod adresem: konkurs@o.pl. W tytule proszę wpisać: Burza.

Rozstrzygnięcie konkursu:

Podwójne zaproszenie na operę otrzymuje Justyna Wolak.

Gratulujemy!

„Burza” fot. Anne Deniau (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Burza” fot. Anne Deniau (źródło: materiały prasowe organizatora)

Brytyjski kompozytor Thomas Adès będzie dyrygował orkiestrą Met podczas transmisji opery swojego autorstwa, która doczekała się miana współczesnego arcydzieła. Na scenie odtworzono wnętrze opery La Scala, gdzie na magicznej wyspie króluje Prospero, wygnany książę Mediolanu (w tej roli Simon Keenlyside).

Burza należy do wyjątkowych kompozycji. Opera uchwyciła magię ostatniej sztuki Szekspira. Jest jak pudełko pełne czarownych trików dla mnie i projektantów scenografii.

– Robert Lapage, reżyser

Przedsięwzięcie The Metropolitan Opera: Live in HD zadebiutowało w 2006 roku pokazem Czarodziejskiego fletu Wolfganga Amadeusza Mozarta. The Metropolitan Opera (zwana w skrócie MET) nawiązała w ten sposób do bogatej, ponad 70-letniej tradycji transmisji radiowych tej sceny. Spektakl obejrzało 30 tys. widzów, zgromadzonych w 150 salach na terenie Stanów Zjednoczonych. Ogromny sukces kasowy i frekwencyjny tego wydarzenia sprawił, że wkrótce przyłączyły się do niego kolejne kina i teatry, także spoza nowego kontynentu. The Los Angeles Times opisał to wydarzenie jako nową jakość w sztuce.

The Metropolitan Opera w Nowym Jorku to jeden z najsławniejszych teatrów operowych świata, a na jego scenie występują największe gwiazdy opery i baletu. Od kilku sezonów, nowojorskie produkcje transmitowane są na żywo do kin w dziesiątkach miast całego świata, w tym również do kina Kijów.Centrum w Krakowie. Za sprawą tychże spektakli, widzowie mogą odkryć światowe tytuły operowe w najlepszych inscenizacjach. Ponadto technika filmowa pozwala na obejrzenie widowisk z bliska, a widz ma wrażenie, że znajduje się na scenie, tuż obok śpiewających artystów.

The Metropolitan Opera: Live in HD – Burza
Muzyka: Thomas Adès
Reżyseria: Robert Lapage
Dyryguje: Thomas Adès
Obsada: Audrey Luna (Ariel), Isabel Leonard (Miranda), Iestyn Davies (Trinculo), Alek Shrader (Ferdinand), Alan Oke (Kaliban), William Burden (Król Neapolu), Toby Spence (Antonio), Simon Keenlyside (Prospero)
10 listopada 2012 r., godz. 18.45
Kino Kijów.Centrum
Kraków