Wygraj bilety na Bucharest Calling w Teatrze Współczesnym! – rozstrzygnięcie

Bucharest Calling Peca Ştefana w reżyserii Jarosława Tumidajskiego, grany w warszawskim Teatrze Współczesnym, to portret pokolenia, które się nie załapało. Bo w rzeczywistości potransformacyjnej marzenia nie spełniają się bardziej. Spektakl przeznaczony jest dla widzów dorosłych.

Mamy dla Państwa dwa podwójne zaproszenia na pokazy spektaklu 11 i 12 listopada o godz. 19.00. Wygrają czternasta i dwudziesta druga osoba, które poprawnie odpowiedzą na pytanie: Jak brzmi tytuł spektaklu, którym debiutował Jarosław Tumidajski?

Na odpowiedzi przesłane wraz z imieniem, nazwiskiem i wybranym terminem spektaklu czekamy pod adresem: konkurs@o.pl. Jako tytuł prosimy wpisać: Bucharest Calling.

Uwaga! Bierzemy pod uwagę wyłącznie odpowiedzi przesłane z adresu zapisanego do subskrypcji newslettera O.pl. Nie jesteś jeszcze naszym subskrybentem? Zapisz się! http://newsletter.o.pl/
Polub O.pl na FB! >> facebook.com/opl.kultura

Rozstrzygnięcie: bilety otrzymują Teresa Niedziałek i Piotr Gołaszewski. Gratulujemy!

„Bucharest Calling”, reż. Jarosław Tumidajski, fot. Magda Hueckel (źródło: materiały prasowe teatru)

„Bucharest Calling”, reż. Jarosław Tumidajski, fot. Magda Hueckel (źródło: materiały prasowe teatru)

W Bukareszcie panuje upał. Jest duszno, gorąco. Noc trwa długo, dzień krótko. Wszyscy znają wszystkich. No prawie. Możliwości są ograniczone. Pragnienia – nieskończone. Bieg wydarzeń wyznacza przypadek. A może nie ma przypadków? Prywatne utopie, popkultura i głośna muzyka nakręcają mocniej niż używki. Wydaje się, że życie jest gdzie indziej. A przecież jest tutaj. Zawsze tutaj.

Peca Ştefan (ur. 1982) jest uznawany za jeden z najmocniejszych głosów w chórze rumuńskiej dramaturgii współczesnej. Uczęszczał na kursy pisania dramatów na New York University, brał też udział w międzynarodowym programie dramaturgii w londyńskim Royal Court. Jego sztuki wystawiano w Rumunii, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Francji, Rosji, Bułgarii, Republice Czech, Polsce, Białorusi, Serbii. Otrzymał liczne wyróżnienia i nagrody, z których najważniejsze to Nagroda za Nowatorstwo, przyznana w czasie Stuckemarkt w Heidelbergu (2007), oraz Nagroda dla Najlepszej Sztuki podczas London Fringe Report Awards (2006). Peca jest członkiem założycielem zespołu BLA i artystą zrzeszonym zespołu The Internationalists w Nowym Jorku.

Organizator konkursu: O.pl
Współorganizator: Teatr Współczesny w Warszawie