Wygraj wybór gawęd o sztuce Bożeny Fabiani! – rozstrzygnięcie

Nakładem wydawnictwa PWN ukazał się album W kręgu sztuki – ekskluzywne wydanie wybranych gawęd o sztuce Bożeny Fabiani w formie bibliofilskiej. Album stanowi kompilację najciekawszych wątków z tomów dotychczas napisanych przez autorkę oraz kilku dodatkowych tekstów. W listopadzie premierę miał również komplementarny wobec pozostałych tom Gawędy o sztuce sakralnej.

Mamy dla Państwa trzy zestawy: album W kręgu sztuki. Wybór gawęd wraz z audiobookiem Gawędy o sztuce sakralnej, czytanym przez samą autorkę. Aby zdobyć nagrodę, wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Ile tomów Gawęd o sztuce napisała dotychczas Bożena Fabiani? Wygrają trzecia, siódma i jedenasta osoba, które prześlą poprawną odpowiedź wraz ze swoim imieniem, nazwiskiem oraz adresem korespondencyjnym na adres: konkurs@o.pl. Jako tytuł wiadomości prosimy wpisać: Gawędy o sztuce.

Uwaga! Bierzemy pod uwagę wyłącznie odpowiedzi przesłane z adresu zapisanego do subskrypcji newslettera O.pl. Nie jesteś jeszcze naszym subskrybentem? Zapisz się! http://newsletter.o.pl/
Polub O.pl na FB! >> facebook.com/opl.kultura

Rozstrzygnięcie: zestawy książka i audiobook otrzymują Kinga Kosiek, Paulina Moszczyńska i Maciej Pęksa. Gratulujemy!

Bożena Fabiani, „W kręgu sztuki. Wybór gawęd” – okładka (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Bożena Fabiani, „W kręgu sztuki. Wybór gawęd” – okładka (źródło: materiały prasowe wydawcy)

W kręgu sztuki. Wybór gawęd

Bożena Fabiani wprowadza czytelników w czasy i świat ludzi sztuki – od mistrzów mozaiki bizantyńskiej do Salvadora Dali. Bogactwo materiału jest imponujące. Książka ozdobiona została barwnymi reprodukcjami i wydana na wysokim jakościowo papierze, w twardej oprawie.

Gawędy o sztuce sakralnej

Jak pisze profesor Fabiani: „Malarstwo sakralne, jak wiadomo, stanowi ogromną większość ocalonych dzieł sztuki, niekiedy prawdziwych skarbów kultury, ale żeby je docenić i zachować dla przyszłych pokoleń, trzeba umieć je odczytać”. Autorka przybliża i objaśnia malarstwo, którego źródłem stała się Ewangelia. Wpisuje swoją opowieść w szeroko pojęty kontekst historyczno-obyczajowy, zarówno w odniesieniu do samego zapisu Ewangelii i starożytnej Palestyny, jak i do konkretnego dzieła, badając czas i okoliczności jego powstania oraz cechy charakterystyczne, styl artysty i ducha epoki, nie wchodząc przy tym w zagadnienia czysto teologiczne i biblijne. To propozycja książki popularyzującej wiedzę o sztuce i pasję do sztuki.

Więcej informacji

Organizator konkursu: O.pl
Współorganizator: Wydawnictwo Naukowe PWN