Wygraj wywiad rzekę z Bogusławem Loeblem! – rozstrzygnięcie

Wydawnictwo Grupa M-D-M oraz Związek Literatów Polskich zapraszają na jubileusz 50-lecia pracy Bogdana Loebla – autora ponadczasowych bluesów i pieśni. Spotkanie odbędzie się 18 listopada w Domu Literatury w Warszawie i będzie połączone z promocją książki Słucham głosu serca, wywiadu rzeki przeprowadzonego z Bogdanem Loeblem przez Jarosława Sawica.

Mamy dla Państwa 3 egzemplarze książki. Wygrają czwarta, ósma i dwunasta osoba, które poprawnie odpowiedzą na pytanie: Jak brzmi tytuł utworu, którym w 1965 roku Bogdan Loebl debiutował jako autor piosenek?

Na odpowiedzi przesłane wraz z imieniem i nazwiskiem oraz adresem korespondencyjnym czekamy pod adresem: konkurs@o.pl. Jako tytuł wiadomości prosimy podać: Loebl.

Uwaga! Bierzemy pod uwagę wyłącznie odpowiedzi przesłane z adresu zapisanego do subskrypcji newslettera O.pl. Nie jesteś jeszcze naszym subskrybentem? Zapisz się! http://newsletter.o.pl/
Polub O.pl na FB! >> facebook.com/opl.kultura

Rozstrzygnięcie: książki otrzymują Anna Stefańska, Paulina Stachyra i Ryszard Zieliński. Gratulujemy!

Bogdan Loebl, Jarosław Sawic, „Słucham głosu serca”, Wydawnictwo Grupa M-D-M – okładka (źródło: materiały prasowe)

Bogdan Loebl, Jarosław Sawic, „Słucham głosu serca”, Wydawnictwo Grupa M-D-M – okładka (źródło: materiały prasowe)

W rozmowie z Jarosławem Sawicem Bogdan Loebl opowiada o tym, kiedy w Polsce pojawili się Loeblowie, o dzieciństwie na Kresach, młodości. Dowiadujemy się, kiedy i dlaczego postanowił zostać poetą, pisarzem oraz jak to się stało, że zaczął tworzyć teksty bluesów i pieśni. Autor mówi także o swoim światopoglądzie, w którym szczególne miejsce zajmuje stosunek do przyrody i zwierząt, i wyjaśnia, jak się on odzwierciedleniu w jego twórczości. Obszernie i szczerze opowiada o swoich inspiracjach literackich, muzycznych, o wpływie, jaki na jego twórczość wywarło dzieciństwo spędzone na Kresach.

Słucham głosu serca to pierwsza wydana pozycja w ramach serii Autobiografie opowiedziane, która będzie prezentować rozmowy z polskimi twórcami, którzy wpływali na nasze myślenie, rozumienie i postrzeganie świata, decydowali o tym, czego słuchaliśmy, co czytaliśmy i oglądaliśmy oraz w jaki sposób myśleliśmy o najważniejszych sprawach.

Bogdan Loebl, Jarosław Sawic, Słucham głosu serca – spotkanie i koncert
18 listopada 2015 roku, godz. 18.00
Dom Literatury w Warszawie

Organizator konkursu: O.pl
Współorganizator: Wydawnictwo Grupa M-D-M