Spektakl duetu Strzępka-Demirski – wygraj zaproszenie – rozstrzygnięcie

24 października w Starym Teatrze w Krakowie można będzie obejrzeć spektakl Bitwa warszawska 1920 zrealizowany przez duet Monika Strzępka – Paweł Demirski. Dla naszych czytelników mamy podwójne zaproszenie na spektakl!

Wygra piąta osoba, która wymieni dwa inne, poza Strzępką i Demirskim, znane teatralne tandemy reżysersko-dramaturgiczne.

Na odpowiedzi czekamy pod adresem konkurs@o.pl. W tytule maila prosimy wpisać: Bitwa warszawska.

Uwaga! Bierzemy pod uwagę wyłącznie odpowiedzi przesłane z adresu zapisanego do subskrypcji newslettera O.pl. Nie jesteś jeszcze naszym subskrybentem? Zapisz się! http://newsletter.o.pl/

Rozstrzygnięcie:

Podwójne zaproszenie na spektakl otrzymuje pani Joanna Sierant. Gratulujemy!

Plakat do spektaklu Moniku Strzępki i Pawła Demirskiego pt. „Bitwa warszawska 1920” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Plakat do spektaklu Moniku Strzępki i Pawła Demirskiego pt. „Bitwa warszawska 1920” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Spektakl duetu Strzępka / Demirski – jak można się domyślić – nie będzie freskiem historycznym analizującym przyczyny i następstwa tak zwanego cudu nad Wisłą, dzięki któremu Polacy powstrzymali Armię Czerwoną. Raczej szukaniem odpowiedzi na pytanie: co właściwie oznacza niepodległość, o co toczyła / toczy się gra, co nasz dziadek / pradziadek miał z tego, że w owym czasie bolszewicy nie weszli w głąb Europy?

W przedstawieniu pojawią się znane postaci historyczne, takie jak Piłsudski, Witos, Broniewski; nie zabraknie też Matki Polki. Twórców bardziej jednak interesuje współczesna Polska oraz świat, który otacza nas tu i teraz. Świat, w którym pewne rzeczy przestały już działać, pewne rozwiązania przestały się sprawdzać, a nowe jeszcze nie zostały znalezione. Jak deklarują, ich celem nie jest jednak kolejna łatwa krytyka narodowych cech, przeciwnie – refleksja, że być może właśnie dzięki nim niektóre rzeczy mogły / mogą zdarzyć się tylko w Rzeczpospolitej.

Reżyseria: Monika Strzępka
Scenografia: Michał Korchowiec
Muzyka: Jan Suświłło
Choreografia: Cezary Tomaszewski
Obsada: Marta Ojrzyńska / Dorota Pomykała / Anna Radwan-Gancarczyk / Małgorzata Zawadzka / Juliusz Chrząstowski / Marcin Czarnik (gościnnie) / Krzysztof Globisz / Grzegorz Grabowski / Rafał Jędrzejczyk / Michał Majnicz (gościnnie)
Asystentka scenografa: Ewelina Lesik
Inspicjent: Hanna Nowak
Sufler: Iwona Gołębiowska

Paweł Demirski, Bitwa warszawska 1920
Premiera odbędzie się 22 i 23 czerwca 2013 roku
Stary Teatr, Duża Scena
ul. Jagiellońska 1
Kraków