Bilety na koncert Janko Rašety we Wrocławiu – rozstrzygnięty

1 sierpnia 2010 roku o godzinie 18.00 w Sali Starej Giełdy przy pl. Solnym 16 we Wrocławiu odbędzie się koncert Janko Rašety.

Dla trzech pierwszych osób, które napiszą na adres konkurs@o.pl mamy przygotowane podwójne zaproszenia na koncert. W treści maila proszę podać swoje imię, nazwisko oraz miasto.

Poniżej podajemy listę laureatów:

  • Pani Anna Woroniecka z Warszawy
  • Pani Joanna Lewczyńska z Wrocławia

Gratulujemy!

Janko Raseta

Janko Raseta

Janko Rašeta jest dziewiętnastoletnim gitarzystą z Wrocławia. Obecnie studiuje gitarę klasyczną w Hochschule für Musik Franz Liszt w Weimarze w Niemczech. Pomimo młodego wieku Janko Rašeta jest 23-krotnym laureatem znaczących konkursów gitarowych. Cieszy się opinią jednego z najbardziej utalentowanych gitarzystów swojego pokolenia w Europie.

Janko od ósmego roku życia regularnie występuje na koncertach i festiwalach muzycznych w kraju i za granicą. Grał między innymi w Austrii, Belgii, Niemczech, Serbii, Czarnogórze, Czechach i w wielu miastach w Polsce. Sam również organizuje własne koncerty, tłumnie odwiedzane przez publiczność. Wrocławianie na pewno pamiętają jego tradycyjnie już organizowanie występy: początkowo w Art Hotelu, a obecnie w gmachu Starej Giełdy przy Placu Solnym. Nagrał dwie płyty CD, pierwszą w wieku zaledwie dziesięciu lat.

Poza grą na gitarze zajmuje się kompozycją, prezentując w ten sposób swoją kompleksową osobowość muzyczną. Janko jest też laureatem konkursów kompozytorskich; jego ostatni sukces w tej dziedzinie to muzyka filmowa: krótkometrażowy film Afterparty zdobył pierwszą nagrodę w konkursie w ramach Dni Fantastyki 2010 we Wrocławiu. Janko skomponował muzykę do tego filmu; jest także autorem montażu.