Kliknij i wygraj bilety do Teatru Nowego – rozstrzygnięty

13 stycznia 2011 roku o godz. 19.15 w Teatrze Nowym w Krakowie będzie można zobaczyć przedstawienie Lepsi Jekateriny Narszi w reż. Krzysztofa Globisza.  Dla pierwszej osoby, która napisze na adres: konkurs@o.pl, mamy przygotowane podwójne zaproszenie na czwartkowy spektakl.

Podwójne zaproszenie otrzymuje:

Franciszek Kaleta

Gratulujemy!

Lepsi to opowieść o uczuciach prostytutek, lesbijek, gejów, rodzeństwa uprawiającego kazirodczą miłość. Spektakl to egzamin studentów III roku PWST Kraków. Występują : Julia Pogrebińska, Maja Łukowska, Anna Kaszuba, Izabela Warykiewicz, Antoni Paradowski, Arkadiusz Walesiak, Łukasz Wójcik, Maurycy Popiel, Hioroaki Murakami, Maciej Raniszewski, Ryszard Starosta.

"Encyklopedia", Teatr Nowy w Krakowie

"Encyklopedia", Teatr Nowy w Krakowie

16 stycznia o godz. 19.15 również w Teatrze Nowym odbędzie się przedstawienie Encyklopedia duszy rosyjskiej. Pierwsza osoba, która napisze do nas na adres: konkurs@o.pl otrzyma podwójne zaproszenie na niedzielny spektakl.

Podwójne zaproszenie na niedzielny spektakl otrzymuje:

Wojtek Lembryk

Gratulujemy!

Spektakl Encyklopedia duszy rosyjskiej to nie tylko opowieść o współczesnej Rosji, ale przede wszystkim o uczuciach, które od wieków kierowane są w stronę tego kraju, czyli o fascynacji, strachu, uwielbieniu i nienawiści. Spektakl składa się z dziesięciu odsłon, w których dwaj przypadkowo spotykający się mężczyźni zaczynają rozmawiać o Rosji. Szybko okazuje się, że obaj reprezentują różne wizje tego czym, czym była i czym mogłaby zostać Rosja. Ich naturalna rosyjska zapalczywość, skłonność do zaglądania do kieliszka staje się źródłem wielu konfliktów. Te szybko obracają się w żarty, albowiem jak pytał retorycznie Wiktor Jerofiejew: czy w ogóle możliwym jest rozmawianie o współczesnej Rosji na poważnie? Swoją błyskotliwą grą Edward Linde-Lubaszenko i Piotr Sieklucki udowadniają, że o Rosji na poważnie można rozmawiać tylko poprzez dowcip i ironię. To właśnie w nich odnaleźć można esencje rosyjskiej duszy.