Wygraj premierową książkę Wydawnictwa Czarnego – rozstrzygnięcie

28 sierpnia nakładem Wydawnictwa Czarne ukaże się książka Ben Gurion – dialog Davida Landau, dziennikarza i byłego redaktora naczelnego Haarec, z Szimonem Peresem, prezydentem Izraela i laureatem Pokojowej Nagrody Nobla, na temat Bena Guriona – jednego z najważniejszych polityków w historii Izraela.

Dla czytelników O.pl przygotowaliśmy 3 egzemplarze książki. Aby wygrać, wystarczy odpowiedzieć na pytanie: czy w historii polskiej polityki jest osoba, na temat której chciałbyś przeczytać podobny dialog? Kto i o kim miałby w tej książce rozmawiać?

Uwaga! Bierzemy pod uwagę wyłącznie odpowiedzi przesłane z adresu zapisanego do subskrypcji newslettera O.pl. Zapisz się! http://newsletter.o.pl/

Na odpowiedzi przesłane wraz z imieniem, nazwiskiem, adresem oraz numerem telefonu czekamy pod adresem: konkurs@o.pl. W tytule proszę wpisać: Ben Gurion.

Rozstrzygnięcie. Egzemplarze książki otrzymują:

  • Kamila Popiel
  • Zofia Szyputa
  • Maciej Pęksa

Gratulujemy!

Szimon Peres, David Landau „Ben Gurion. Żywot polityczny” – okładka (źródło: materiały prasowe)

Szimon Peres, David Landau „Ben Gurion. Żywot polityczny” – okładka (źródło: materiały prasowe)

Dawid Ben Gurion urodził się 16 października 1886 roku w Płońsku jako Dawid Grün. Umarł 1 grudnia 1973 w Ramat Gan otoczony sławą jednego z najważniejszych izraelskich polityków. Wierzył w wyjątkowość narodu żydowskiego i jego prawo do posiadania własnego państwa. Był jednym z młodych pionierów z drugiej alii, zaczynał od zbierania pomarańczy i prostych prac pasterskich, a po latach został pierwszym szefem rządu. Był wizjonerem i pragmatykiem zanurzonym w żydowskiej historii i tradycji, a przy tym patrzącym w przyszłość i wyzbytym sentymentów. Stał się symbolem energii, która stworzyła państwo Izrael, i przywódcą, jakiego potrzebował kraj walczący o swoje istnienie. Dla Szimona Peresa, prezydenta Izraela i laureata Pokojowej Nagrody Nobla, a także dla wielu innych Izraelczyków, Dawid Ben Gurion był postacią z legendy, ojcem założycielem ich państwa, współczesnym prorokiem, a jednocześnie człowiekiem z krwi i kości, który własnym trudem, uporem i wiarą zapisał się na kartach historii.

Książka łączy osobiste wspomnienia z opowieścią o wielkiej polityce i wydarzeniach, które zmieniły świat. Dla Peresa to dialog z samym sobą i przeszłością, który David Landau, dziennikarz i były redaktor naczelny Haarec, podsycał wnikliwymi pytaniami na temat Bena Guriona i jego dziedzictwa.

Szimon Peres, David Landau Ben Gurion. Żywot polityczny
Premiera: 28 sierpnia 2013 roku
Wydawnictwo Czarne

Organizator konkursu: O.pl
Współorganizator konkursu: Wydawnictwo Czarne