Wygraj egzemplarz Bękartów Wołgi! – rozstrzygnięcie

Bękarty Wołgi. Klechdy miejskie to antologia, na którą składa się pięć opowiadań autorstwa Macieja Bobuli, Adama Miklasza, Katarzyny Gondek, Aleksandra Przybylskiego i Michała Zantmana. Bohaterem zbiorowym książki jest miasto i jego mieszkańcy, których poznajemy przez pryzmat opowieści szeptanych w kolejkach, tramwajach i przy narożnych stolikach osiedlowych knajp.

Mamy dla Państwa trzy egzemplarze książki. Wygra trzeci, trzynasty i dwudziesty trzeci czytelnik, który prawidłowo odpowie na pytanie konkursowe: Opowiadania z Bękartów Wołgi trafiły do wydawnictwa w ramach akcji naboru tekstów do specjalnego, otwartego dla czytelników wydania magazynu Ha!Art – jaki był jego numer?

Na odpowiedzi przesłane wraz z imieniem i nazwiskiem oraz adresem korespondencyjnym czekamy pod adresem: konkurs@o.pl. W tytule prosimy wpisać: Bękarty Wołgi.

Uwaga! Bierzemy pod uwagę wyłącznie odpowiedzi przesłane z adresu zapisanego do subskrypcji newslettera O.pl. Nie jesteś jeszcze naszym subskrybentem? Zapisz się! http://newsletter.o.pl/

Rozstrzygnięcie: książki otrzymują Roksana Maślankiewicz, Sylwia Wojciechowicz i Łukasz Jachemski. Gratulujemy!

„Bękarty Wołgi”, wyd. Korporacja Ha!Art (źródło: materiały prasowe)

„Bękarty Wołgi”, wyd. Korporacja Ha!Art (źródło: materiały prasowe)

Twórcy tomu na różne sposoby podejmują temat legendy miejskiej. Dla jednych staje się on pretekstem do snucia fantastycznych, środowiskowych historii, dla innych do podejmowania melancholijnych narracji osadzonych w quasi-mitycznej przeszłości, a dla jeszcze innych stanowi zachętę do meta-literackiej wypowiedzi na temat twórczego potencjału opowieści. Czytelnik spotyka postaci zarówno z wielkomiejskich, grodzonych blokowisk, jak i prowincjonalnych miasteczek, a wątki – jak przystało na legendy – migrują pomiędzy tekstami i rozwijają się.

Spis treści:

  • Michał Zantman Petycja
  • Aleksander Przybylski Kontrbasistka
  • Maciej Bobula Dunkelheit
  • Adam Miklasz Skarb fabrykanta
  • Katarzyna Gondek Klęska urodzaju

Organizator konkursu: O.pl
Współorganizator: Korporacja Ha!Art