Wygraj bilety na spektakl Barbarzyńcy w Warszawie! – rozstrzygnięcie

26 stycznia o godz. 19.00 w Teatrze Collegium Nobilium w Warszawie odbędzie się pokaz spektaklu Barbarzyńcy w reżyserii Adama Sajnuka, przygotowanego na podstawie tekstu Maksyma Gorkiego. Jest to spektakl dyplomowy studentów czwartego roku Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie.

Mamy dla Państwa trzy podwójne zaproszenia na przedstawienie. Wygrają czwarta, siódma i czternasta osoba, które poprawnie odpowiedzą na pytanie: W którym roku powstał dramat Barbarzyńcy?

Na odpowiedzi przesłane wraz z imieniem i nazwiskiem czekamy pod adresem konkurs@o.pl. Jako tytuł prosimy podać: Barbarzyńcy.

Uwaga! Bierzemy pod uwagę wyłącznie odpowiedzi przesłane z adresu zapisanego do subskrypcji newslettera O.pl. Nie jesteś jeszcze naszym subskrybentem? Zapisz się! http://newsletter.o.pl/
Polub O.pl na FB! >> facebook.com/opl.kultura

Rozstrzygnięcie: bilety otrzymują Marek Rabczyński, Grażyna Więch i Lidia Krypa. Gratulujemy!

„Barbarzyńcy”, reż. Adam Sajnuk, Teatr Collegium Nobilium w Warszawie (źródło: materiały prasowe)

„Barbarzyńcy”, reż. Adam Sajnuk, Teatr Collegium Nobilium w Warszawie (źródło: materiały prasowe)

Przedstawienie Barbarzyńcy będzie próbą przeniesienia rzeczywistości XIX-wiecznej rosyjskiej prowincji na współczesny grunt polskiej wsi. Za pośrednictwem tekstu Maksyma Gorkiego spróbujemy skomentować specyfikę i kondycję małej społeczności wiejskiej, z jednej strony ulokowanej z dala od gwaru wielkich miast i cywilizacyjnej karuzeli, z drugiej zaś funkcjonującej nieopodal nowo powstałej autostrady. Przy akompaniamencie pędzących samochodów, odgrodzeni dźwiękoszczelnymi ekranami, zmarginalizowani i odseparowani, gdzieś poza nawiasem czasu i przestrzeni, zawieszeni w próżni zdarzeń, żyją ludzie marzący o mieście i pracy. […]

Adam Sajnuk

Organizator konkursu: Opl
Współorganizator: Teatr Collegium Nobilium w Warszawie