“Artyści mówią” – rozstrzygnięcie konkursu!

W księgarniach jest już dostępna książka Hanny Marii Gizy Artyści mówią. Wywiady z mistrzami fotografii. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Rosikon Press.

Wśród osób, które napiszą na adres konkurs@o.pl oraz prawidłowo odpowiedzą na pytanie konkursowe, rozlosujemy trzy egzemplarze książki.

Pytanie konkursowe: W jakiej kategorii, jeden z bohaterów książki Artyści mówią. Wywiady z mistrzami fotografii – Tomasz Gudzowaty, otrzymał nagrodę World Press Photo za 2011 rok?

Nagrody w postaci książki Artyści mówią otrzymują:

Iza Kurzyk, Dominika Gorzkowska oraz Piotr Hankus.

Gratulujemy!

"Artyści mówią. Wywiady z mistrzami fotografii", Hanna Maria Giza

"Artyści mówią. Wywiady z mistrzami fotografii", Hanna Maria Giza

O czym mówią fotografowie? O tajemnicach ich duszy i jej kontakcie ze światem zewnętrznym poprzez to niezwykłe medium, jakim jest fotografia. Świat widziany przez człowieka jest trójwymiarowy – fotografia rejestruje rzeczywistość dwuwymiarowo. Świat pozostaje w ciągłym ruchu – fotografia jest w stanie go zatrzymać. Od fotografa – jego instynktu, refleksu i interpretacji – zależy wybór tej jednej chwili ze znacznie szerszego kontekstu. (…) Moje rozmowy z mistrzami obiektywu to z pewnością nie jest podręcznik. Nie zawierają instrukcji, jak zrobić dobre zdjęcie. To opowieść o przygodzie, pasji, miłości, za którą płaci się czasem wysoką cenę.

Hanna Maria Giza

Hanna Maria Giza – jedna z najwybitniejszych dziennikarek Polskiego Radia. Autorka popularnych audycji i cykli radiowych oraz wywiadów, m.in. z Umberto Eco, Günterem Grassem, Normanem Daviesem, Sir Rogerem Penrosem, Wladimirem Bukowskim, Stanisławem Lemem, Jerzym Giedroyciem. Uhonorowana wieloma nagrodami dziennikarskimi i państwowymi, m.in. Złoty Krzyż Zasługi, Srebrny Medal Gloria Artis, EUROPRESS, Phil Epistemoni, Pikowy Laur, Złoty Mikrofon. Hanna Maria Giza jest dziennikarką Programu 2 Polskiego Radia.

Hanna Maria Giza – jedna z najwybitniejszych dziennikarek Polskiego Radia. Autorka popularnych audycji i cykli radiowych oraz wywiadów, m.in. z Umberto Eco, Günterem Grassem, Normanem Daviesem, Sir Rogerem Penrosem, Wladimirem Bukowskim, Stanisławem Lemem, Jerzym Giedroyciem. Uhonorowana wieloma nagrodami dziennikarskimi i państwowymi, m.in. Złoty Krzyż Zasługi, Srebrny Medal Gloria Artis, EUROPRESS, Phil Epistemoni, Pikowy Laur, Złoty Mikrofon. Hanna Maria Giza jest dziennikarką Programu 2 Polskiego Radia.