Wygraj bilety na Ars Independent Festival w Katowicach! – rozstrzygnięcie

Od 26 września do 1 października na uczestników Ars Independent – katowickiego festiwalu filmu, animacji, gier wideo i wideoklipu – czekać będzie ponad 40 wydarzeń: od  konkursowych Czarnych Koni po staroszkolne Retro Anime czy Najgorsze Gry Świata.

Mamy dla Państwa po dwa pojedyncze bilety na następujące wydarzenia festiwalowe: Liberation Day (27 września, godz. 16.00, Katowice Miasto Ogrodów) oraz pokaz filmu Jerzego Kawalerowicza Matka Joanna od Aniołów (28 września, godz. 20.30, Kino Kosmos). Wygrają piąta, dziewiąta, piętnasta i dwudziesta pierwsza osoba, które poprawnie odpowiedzą na pytanie: Kto i za co zdobył Czarnego Konia Wideoklipu podczas Ars Independent Festival 2016?

Na odpowiedzi przesłane wraz z imieniem, nazwiskiem i nazwą wybranego wydarzenia czekamy pod adresem: konkurs@o.pl. Jako tytuł wiadomości prosimy wpisać: Ars Independent.

Uwaga! Bierzemy pod uwagę wyłącznie odpowiedzi przesłane z adresu zapisanego do subskrypcji newslettera O.pl. Nie jesteś jeszcze naszym subskrybentem? Zapisz się! http://newsletter.o.pl/
Polub O.pl na FB! >> facebook.com/opl.kultura

Rozstrzygnięcie: Bilety otrzymuje Pani Karolina Woźniak. Gratulujemy!

Ars Independent Festival w Katowicach – statuetki Czarnych Koni (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ars Independent Festival w Katowicach – statuetki Czarnych Koni (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ars Independent 2017 obejmie 12 multimedialnych sekcji. W ich ramach będzie można zobaczyć: 18 pełnometrażowych filmów, 72 krótkometrażowe animacje oraz 69 wideoklipów. Łącznie daje to aż 2504 minuty materiału wideo! Ponadto na interaktywnych wystawach zagoszczą 33 gry wideo.

Festiwal otworzy retromańska pocztówka z lat 90., rewers oscarowego The Room, a przede wszystkim piękna i wzruszająca filmowa opowieść o inności – Brigsby Bear (2017) Dave’a McCary’ego. Zwieńczeniem festiwalu będzie spotkanie z przyrodniczymi miniaturami Jeana Painlevégo – ekscentrycznego awangardzisty francuskiego kina, który od lat 30. XX wieku utrwalał osobliwy, podwodny świat koników morskich i ośmiornic.

Więcej o programie Ars Independent 2017 w serwisie News.o.pl

„Liberation Day” to wnikliwa dokumentacja niezwykłego wydarzenia – uroczystych obchodów 70-lecia wyzwolenia Półwyspu Koreańskiego spod japońskiej okupacji. Bezprecedensowy koncert odbył się w Korei Północnej, gdzie jako zagraniczna gwiazda wystąpił kontrowersyjny zespół Laibach, znany z wykorzystywania faszystowskiej symboliki. Twórcy filmu ukradkiem zaglądają za kurtynę reżimu Kim Dzong Una, towarzysząc zespołowi w pełnej przeszkód drodze poprzez labirynty cenzury i biurokracji.

Matka Joanna od Aniołów w reżyserii Jerzego Kawalerowicza to ekranizacja opowiadania Jarosława Iwaszkiewicza o tym samym tytule. W żeńskim klasztorze na Smoleńszczyźnie zakonnice zostały opętane przez demony. Ksiądz Suryn przybywa, by odprawić na mniszkach egzorcyzmy, ale piekielnie ciężko jest walczyć z diabłem, gdy przyjmuje postać młodej, atrakcyjnej kobiety. Ten artystyczny horror, nazwany przez Kościół sprośnym i bluźnierczym, w historii kina zapisał się jako jeden z najpiękniejszych plastycznie polskich filmów. Sam reżyser mówił, że to po prostu opowieść o uczuciach i pożądaniu stłamszonym przez habity.

Organizator konkursu: O.pl
Współorganizator: Ars Independent Festival