Rozdajemy zaproszenia na koncerty Armii w różnych miastach – rozstrzygnięcie

18 października w Bielsku Białej, 19 października w Rzeszowie i 20 października w Częstochowie odbędą się koncerty zespołu Armia w ramach jesiennej edycji trasy koncertowej Podróż na wchód.

Przygotowaliśmy dla Was po dwa pojedyncze zaproszenia na każdy z koncertów. Wygrają dwie pierwsze osoby z każdego z konkursowych miast, które poprawnie dokończą zdanie:

Tytuł trasy koncertowej zespołu pochodzi od ….

Na odpowiedzi przesłane wraz z imieniem i nazwiskiem czekamy pod adresem konkurs@o.pl. W tytule prosimy wpisać ARMIA + NAZWA WYBRANEGO MIASTA.

Uwaga! Bierzemy pod uwagę wyłącznie odpowiedzi przesłane z adresu zapisanego do subskrypcji newslettera O.pl. Nie jesteś jeszcze subskrybentem najlepszego newslettera o kulturze? Zapisz się! http://newsletter.o.pl/

Rozstrzygnięcie:

Zaproszenie na koncert w Rzeszowie otrzymuje:

1. Piotr Hołowienko
2. Dorota Staniek

Zaproszenie na koncert w Bielsku Białej otrzymuje:

1. Maciej Kiełbas
2. Paweł Wiśniowski

Gratulujemy!

Armia, fot. Weronika Derkowska (źródło: mat. prasowe)

Armia, fot. Weronika Derkowska (źródło: mat. prasowe)

Zespół Armia powstał w 1984 roku w wyniku twórczego spotkania trzech osobowości polskiej sceny niezależnej: Tomasza Budzyńskiego, Roberta Brylewskiego i Sławomira Gołaszewskiego. Muzyka zespołu to synergia energetycznego rocka, folku, free jazzu i awangardy, zawierająca cytaty z muzyki klasycznej i ludowej. Waltornia definiuje unikalne brzmienie zespołu, a rockową sekcję rytmiczną uzupełniają dźwięki fortepianu, fletu, instrumentów smyczkowych, perkusyjnych i etnicznych, jak didgeridoo, dzwonki czy dzbanki. Mistyczno-bajkowe teksty Tomasza Budzyńskiego skłaniają ku refleksji nad sensem życia i kondycją duchową współczesnego człowieka. Liczne są w nich odwołania do mistrzów literatury światowej, takich jak Dante, Beckett, Rimbaud czy Kafka, jak również do Starego i Nowego Testamentu. Połączenie poetyckich tekstów z szerokim instrumentarium i nieskrępowaną ramami stylistycznymi ekspresyjną muzyką sprawiło, że Armia stała się oryginalnym i niemożliwym do zaszufladkowania zespołem

10 albumów studyjnych wydanych przez zespół zdobyło uznanie zarówno wśród słuchaczy, jak i recenzentów, niektóre z nich zaliczane są dziś do klasyki polskiej muzyki rockowej. Armia znana jest z energetycznych koncertów o niepowtarzalnej atmosferze, czego zapisem jest 6 wydawnictw live. W ciągu niemal trzydziestu lat nieprzerwanej działalności w zespole grało wielu znanych i zasłużonych dla rockowej sceny muzyków. Obecnie zespół tworzą: Tomasz Budzyński – głos, Rafał Giec – gitary, Jakub Bartoszewski – waltornia, klawisze, Przemek Pacan – perkusja, Paweł Piotrowski – bas, gościnnie: Gerard Nowak – gitara akustyczna, śpiew, Karol Nowacki – akordeon, klawisze.

  • 18 października – Klub Rudeboy (+ Buenos Agres), Bielsko-Biała
  • 19 października – Klub Pod Palmą  (+ Buenos Agres), Rzeszów
  • 20 października – Galeria Teatr From Poland, Częstochowa

Armia, Trasa koncertowa Podróż na Wschód, edycja jesienna
Od 3 do 20 października 2013 roku
Cała Polska

Organizator konkursu: O.pl
Współorganizator konkursu: Armia