ArchFilmFest: kliknij i wygraj wejściówkę na projekcję filmu “Bogota – przemiana miasta”

18 maja 2011 roku o godzinie 18.30 w krakowskim Kinie Mikro rozpocznie się czwarta edycja Festiwalu Filmów o Architekturze. Tegoroczna odsłona ArchFilmFest odbywa się pod hasłem Miasto i ludzie.

Dla czytelników O.pl mamy podwójne zaproszenie na projekcję filmu Bogota – przemiana miasta. Aby otrzymać wejściówkę wystarczy napisać na adres: konkurs@o.pl

Podwójne zaproszenie otrzymuje Pani: Maria Bucka. Gratulujemy!

Reż. Andreas Mol Dalsgaard, "Bogota - przemiana miasta", 2009

Reż. Andreas Mol Dalsgaard, "Bogota - przemiana miasta", 2009

20 maja / piątek / godz. 18.30

Bogota – przemiana miasta, reż. Andreas Mol Dalsgaard, 58 minut, Dania, 2009, polskie napisy

Na początku lat 90. ubiegłego wieku Bogota była uznawana za jedno z najgorszych miast świata. Jednak od 1995 roku kolumbijska stolica sukcesywnie się zmieniała. Z jednej z najniebezpieczniejszych światowych aglomeracji, z najwyższym odsetkiem zabójstw, zmieniła sie w miasto przyjazne, modelowy przykład dla innych. Za tą metamorfozą kryją się dwaj postępowi wizjonerzy: Antanas Mockus i Enrique Peñalosa. Dzięki wierze w moc działania, a także radykalnej i bardzo konsekwentnie prowadzonej strategii, zmienili oni miasto i wykreowali pozytywne wzorce zachowań wśród mieszkańców. Film dokumentuje historię tych przemian, wykorzystując archiwalne materiały, wywiady i współczesne zdjęcia Bogoty.