Anna Konjetzky: Chipping w Cricotece – wygraj zaproszenie – rozstrzygnięcie

Cricoteka zaprasza na inaugurację tegorocznej edycji projektu Maszyna choreograficzna. Do tej pory cykl oscylował wokół poszukiwań miejsc wspólnych w twórczości Tadeusza Kantora i we współczesnej choreografii. W tym roku wybór padł na Oskara Schlemmera (1888–1943) – związanego z Bauhausem oraz konstruktywizmem artystę, który był niezwykle istotną inspiracją sztuki Tadeusza Kantora. Pierwszym spektaklem w cyklu Maszyna choreograficzna: Schlemmer. Analogie jest Chipping Anny Konjetzky, którego prezentacje odbędą się 12 i 13 września.

Mamy dla Państwa dwa podwójne zaproszenia na pokaz 13 września. Wygrają pierwsze dwie osoby, które prawidłowo odpowiedzą na pytanie: W którym roku został zainicjowany projekt Maszyna choreograficzna?

Na odpowiedzi przesłane wraz z imieniem i nazwiskiem czekamy pod adresem: konkurs@o.pl. W tytule prosimy wpisać: Chipping.

Uwaga! Bierzemy pod uwagę wyłącznie odpowiedzi przesłane z adresu zapisanego do subskrypcji newslettera O.pl. Nie jesteś jeszcze naszym subskrybentem? Zapisz się! http://newsletter.o.pl/
Polub O.pl na FB! >> facebook.com/opl.kultura

Rozstrzygnięcie: zaproszenia otrzymują Magdalena Kania i Marek Wilczak. Gratulujemy!

Anna Konjetzky, „Chipping” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Anna Konjetzky, „Chipping” (źródło: materiały prasowe organizatora)

‌Wszystko drży: scena w Chipping Anny Konjetzky jest w ciągłym ruchu: poruszają się sześciany — raz bardzo powoli i prawie niezauważalnie, raz szybciej, jak gdyby niszcząc wszystko wokół. Zmieniające się obrazy i kształty zalewają przestrzeń, przełamują ją, rozszerzają lub spłaszczają. W centrum: ciało tancerki, które usiłuje dochodzić swych praw względem przestrzeni; musi się dostosować do coraz to nowych okoliczności, znaleźć drogę ucieczki.

‌Przed spektaklem 12 września (o godz. 17.00) odbędzie się wykład prof. Małgorzaty Leyko Człowiek jak alfa i omega. O teatrze Oskara Schlemmera.

Anna Konjetzky – Chipping
W ramach cyklu Maszyna choreograficzna: Schlemmer. Analogie
12 i 13 września 2015 roku, godz. 19.00
Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka w Krakowie

Organizator konkursu: O.pl
Współorganizator: Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka w Krakowie