Rozdajemy egzemplarze najnowszej książki Andrzeja Muszyńskiego – rozstrzygnięcie

1 października nakładem wydawnictwa Czarne ukazała się nowa książka Andrzeja Muszyńskiego pt. Miedza. 21 października o godz. 19.00 w warszawskim Klubie Kultury Saska Kępa można będzie na jej temat porozmawiać z autorem.

Dla naszych czytelników przygotowaliśmy trzy egzemplarze książki. Wygra piąta, dziesiąta i piętnasta osoba, która poprawnie odpowie na pytanie:

Andrzej Muszyński jest laureatem ogólnopolskich nagród, ale nie tylko z zakresu literatury. Wymień minimum dwie pozaliterackie nagrody przyznane autorowi Miedzy.

Odpowiedzi przesłane wraz z imieniem, nazwiskiem oraz adresem prosimy przesyłać na adres: konkurs@o.pl. W tytule prosimy wpisać: Miedza.

Uwaga! Bierzemy pod uwagę wyłącznie odpowiedzi przesłane z adresu zapisanego do subskrypcji newslettera O.pl. Nie jesteś jeszcze naszym subskrybentem? Zapisz się! http://newsletter.o.pl/

Rozstrzygnięcie:

Dziękujemy za przesłane odpowiedzi. Egzemplarze książki otrzymują: Czesława Śmiech, Natalia Śledziowska, Zofia Szyputa.

GRATULUJEMY!

Andrzej Muszyński „Miedza” – okładka (źródło: materiały prasowe)

Andrzej Muszyński „Miedza” – okładka (źródło: materiały prasowe)

Andrzej Muszyński to nowy mocny głos w polskiej prozie. Jego zbiór opowiadań Miedza jest przejmującą i wyrafinowaną literacko opowieścią o współczesnej prowincji Polski i życiu na pograniczu. To rzecz o utracie i poszukiwaniu wspólnotowości, która zwykle okazuje się utopią, o pomieszaniu języków i tożsamości. Czuła i szczera gawęda o pustych polach i wymarłych wsiach, o ostatnim chłopie i ostatniej miedzy – o świecie, który ginie, bo nie nadąża za pędem nowoczesności i nie umie zrezygnować ze swoich wartości. Ten świat właśnie Andrzeja Muszyńskiego wybrał na swojego kronikarza i poetę.

Andrzej Muszyński, autor dokumentalnego Południa, tym razem serwuje nam zajzajer upędzony z ziemi, piachu, zimnych gruszek i traw. Jego opowiadania to kawałki krwiste i tłuste jak kęsy mięsa, podlane polską wódką i doprawione khmerskim kardamonem. Martwe noce, diabelskie, starość i schyłek jesieni – opowieść o nieodwracalnym.

Wojciech Tochman

Andrzej Muszyński Miedza
Premiera: 1 października 2013 roku
Wydawnictwo Czarne

Spotkanie autorskie: 21 października,
Klub Kultury Saska Kępa w Warszawie

Organizator konkursu: O.pl
Współorganizator konkursu: Wydawnictwo Czarne