Amok w Teatrze Nowym. Wygraj zaproszenie i zobacz! – rozstrzygnięty

9 i 10 października 2010 roku o godz. 19.15 w Teatrze Nowym w Krakowie będzie można zobaczyć przedstawienie wg  Thomasa Freyera Amok moja dziecinada.

Dla dwóch osób, które napiszą do nas na adres konkurs@o.pl mamy przygotowane podwójne zaproszenia na sobotę i niedzielę. Prosimy w mailu napisać swoje preferencje co do dnia, miło nam będzie również dowiedzieć się dlaczego chcielibyście zobaczyć ten właśnie spektakl.

Zaproszenie na niedzielny spektakl otrzymuje Pan Jacek Koliba. Serdecznie Gratulujemy!

"Amok moja dziecinada" Teatr Nowy w Krakowie

"Amok moja dziecinada" Teatr Nowy w Krakowie

Amok moja dziecinada młodego niemieckiego dramaturga Thomasa Freyera to dziwaczno-makabryczna opowieść trójki dzieciaków pozbawionych imion o otaczającym ich świecie.

Rzeczywistość, w której żyją, pełna jest bezdusznych nauczycieli, byłych agentów służby bezpieczeństwa, którzy karząc i strasząc uczniów, zdają się zapominać o własnej niechlubnej przeszłości. Rwane, szybkie, filmowo-komiksowe ujęcia zamykane wyciemnieniami, jak telewizyjna papka przesuwają się w głowach bohaterów konstruujących z premedytacją scenariusz szkolnej zbrodni.

Jeszcze niedawno jedynym punktem odniesienia było ciało, w które z rozpaczy można przynajmniej wbić ostrze cyrkla i poczuć prawdziwy ból. Dziś pozostają jedynie chłodne i wyzbyte z emocji opowieści. Nawet popełniona w amoku masakra może stać się dziecinadą. Realną czy wirtualną?

Autor sztuki Thomas Freyer za Amok moja dziecinada otrzymał nagrodę Dotacja dla młodej dramaturgii fundowaną przez niemiecką Centralę państwową na rzecz kształcenia politycznego w 2006 roku.

Amok moja dziecinada
wg Thomasa Freyera
tłum.: Andrzej Kopacki
reżyseria, scenografia: Iwo Vedral
reżyseria światła: Marek Kutnik
obsada: Katarzyna Maciąg, Kuba Falkowski, Dominik Nowak
prapremiera polska 26.05.2007 r. Teatr Nowy w Krakowie
Teatr Nowy ul. Gazowa 21 Kraków