Akiko i Marcin Olak Trio we Wrocławiu – wygraj bilety – rozstrzygnięcie

Letnia odsłona gitarowego cyklu Podróże po Strunach im. Marka Długosza rozpocznie się 1 sierpnia koncertem zespołu Marcin Olak Trio, któremu towarzyszyć będzie japońska wokalistka Akiko. Muzycy wystąpią we wrocławskim Imparcie o godzinie 19.00, prezentując oryginalne połączenie tradycji jazzowej Europy i Azji.

Dla naszych czytelników przygotowaliśmy podwójne zaproszenie na koncert. Aby wygrać, wystarczy wymienić nazwisko swojego ulubionego gitarzysty.

Na odpowiedzi przesłane wraz z imieniem, nazwiskiem i numerem telefonu czekamy pod adresem: konkurs@o.pl. W tytule proszę wpisać: Podróże po Strunach.

Rozstrzygnięcie:

Zaproszenie na koncert otrzymuje pan Jacek Małkiewicz. Gratulujemy!

Akiko & Marcin Olak Trio – plakat (źródło: materiały prasowe Wrocławskiego Towarzystwa Gitarowego)

Akiko & Marcin Olak Trio – plakat (źródło: materiały prasowe Wrocławskiego Towarzystwa Gitarowego)

Współpraca Marcina Olaka z Akiko jest jednym z ciekawszych projektów, jakie pojawiły się ostatnio na polskiej scenie jazzowej. Artystka, która nazywana jest ikoną nowej ery jazzu, swoim fantastycznym głosem i osobowością doskonale współgra z niebanalną muzyką warszawskiego tria. Pomimo stosunkowo krótkiej kariery, bo trwającej od 2001 roku, Akiko zdołała nagrać już kilkanaście płyt i zdobyć wiele prestiżowych nagród i wyróżnień. W jej dyskografii znajduje się 12 studyjnych albumów, płyty z największymi przebojami oraz nagrania koncertowe. W swoim repertuarze ma ponad 500 standardów jazzowych, jednak nie identyfikuje się tylko i wyłącznie z tym gatunkiem muzycznym. W 2009 roku nagrała płytę Hit Parade – A Tribute to London Nite dedykowaną popularnej rockowej imprezie, wystąpiła też na Fuji Rock Festival, dając się poznać jako świetna wokalistka rockowa. Jest również docenianą producentką muzyczną, aranżerką i autorką piosenek, jednak słynie głównie z tego, że jako pierwsza japońska wokalistka nagrywa swoje płyty w prestiżowej wytwórni Verve Records.

Marcin Olak Trio jest jednym z najbardziej charakterystycznych polskich zespołów jazzowych. Wyróżnia się oryginalnym brzmieniem, tworzonym niemal wyłącznie przy pomocy żywych dźwięków instrumentów, jedynie z niewielkim udziałem elektroniki. Znak rozpoznawczy tria to połączenie jazzowej improwizacji z muzyką kameralną i gra na instrumentach akustycznych, których zwolennikiem jest Marcin Olak – jeden z nielicznych gitarzystów, grających jazz na gitarze klasycznej i akustycznej. Podczas wrocławskiego koncertu Marcin Olak Trio wystąpi w składzie:  Krzysztof Szmańda (perkusja), Maciej Szczyciński (kontrabas) i oczywiście Marcin Olak (gitara).

Akiko & Marcin Olak Trio, Jazz dwóch kontynentów
1 sierpnia 2013 roku, godz. 19.00
Klub Impart we Wrocławiu

Podróże po Strunach im. Marka Długosza
Organizator: Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe

Organizator konkursu: O.pl
Współorganizator konkursu: Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR