Wygraj antologię opowiadań z Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania! – rozstrzygnięcie

Do 2 maja 2018 roku zostało niewiele czasu. Za mało, by się spodziewać, że świat będzie wyglądał wtedy zupełnie inaczej niż dzisiaj. Hasło „2 maja 2018, czwarta rano, Bydgoszcz” było motywem przewodnim tegorocznego Konkursu na Najlepsze Polskie Opowiadanie, który odbył się w ramach 12. Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania. Premiera pokonkursowej antologii będzie miała miejsce 18 grudnia w Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu.

Mamy dla Państwa cztery egzemplarze książki. Aby wziąć udział w konkursie, należy opisać (przynajmniej w jednym zdaniu) swoją wizję inspirowaną hasłem „2 maja 2018, czwarta rano, Bydgoszcz”. Wygrają cztery osoby, których przewidywania będą najbardziej prawdopodobne.

Na odpowiedzi przesłane wraz z imieniem, nazwiskiem oraz adresem korespondencyjnym czekamy pod adresem: konkurs@o.pl. Jako tytuł prosimy wpisać: 2 maja 2018.

Uwaga! Bierzemy pod uwagę wyłącznie odpowiedzi przesłane z adresu zapisanego do subskrypcji newslettera O.pl. Nie jesteś jeszcze naszym subskrybentem? Zapisz się! http://newsletter.o.pl/
Polub O.pl na FB! >> facebook.com/opl.kultura

Rozstrzygnięcie: książki otrzymują Joanna Musiałowska, Janusz Bęben, Wojciech Śliwiński i Maciej Nowacki. Gratulujemy!

„2018. Antologia”, okładka (źródło: materiały prasowe)

„2018. Antologia”, okładka (źródło: materiały prasowe)

Co nas czeka w 2018 roku? 2 maja 2018 roku raczej nie będziemy latali na weekend na Księżyc. Mars nie zostanie zasiedlony, nie będzie takiej potrzeby, lodowce nie rozmarzną i woda nie zaleje rozległych połaci Ziemi, choć pewnie naukowcy odnotują dalsze niepokojące zmiany w klimacie naszej planety. Niestety lody, w które złożono ciało niepoprawnego optymisty Walta Disneya, także się nie roztopią, śmiertelne choroby nadal będą śmiertelne. Te same rzeki, na przykład Brda, będą przepływały przez prawie takie same miasta, na przykład Bydgoszcz.

W trakcie spotkania 18 grudnia (godz. 16.00) w Muzeum Pana Tadeusza autorzy przeczytają fragmenty swoich tekstów. Rozmowę poprowadzi redaktor antologii Dariusz Sośnicki.

Organizator konkursu: O.pl
Współorganizator: Międzynarodowy Festiwal Opowiadania we Wrocławiu