Wystawa wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych w Retro Office House

W przestronnym patio biurowca Retro Office House rozpoczęła się wystawa pt. „Konfrontacja” wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta. Dzieła dolnośląskich rzeźbiarzy, Janusza Jasińskiego oraz Wojciecha Małka, można podziwiać do 31 maja 2019 roku. Uroczyste zakończenie wystawy z udziałem jej autorów odbędzie się 28 maja o godzinie 19:00. Wystawa oraz wydarzenie są bezpłatne i otwarte dla publiczności.

Janusz Jasiński, Symbioza (źródło: materiały prasowe)

Janusz Jasiński, Symbioza (źródło: materiały prasowe)

Twórcy rzeźb, Janusz Jasiński i Wojciech Małek, poznali się w czasie studiów na wrocławskiej ASP. Odtąd przyjaźnią się i często ze sobą współpracują. Wystawa „Konfrontacja” to pierwsza wspólna prezentacja ich prac, która ukazuje dialog, wymianę poglądów między artystami.

– Cieszymy się, że możemy w Retro Office House gościć rzeźby stworzone przez artystów wrocławskiej ASP. Sztuka pojawiająca się w miejscach publicznych daje nam szansę na zatrzymanie się i celebrację chwili. Mamy nadzieję, że ta wyjątkowa przestrzeń zostanie doceniona przez odwiedzających, a nasze kolejne wystawy na stałe wpiszą się w artystyczną mapę Wrocławia  – mówi Tomasz Wróbel, Członek Zarządu LC Corp SA.

_______________

Konfrontacja

Patio Retro Office House
Piłsudskiego 69/73
50-001 Wrocław

Wystawa czynna do 31 maja 2019 roku

 

Dodaj komentarz