Młoda Sztuka w DESA Unicum

Artysta, który swoje prace przekornie tworzy flamastrami. Twórczość Filipa Moszanta docenił sam Leon Tarasewicz, jeden z najwybitniejszych polskich artystów współczesnych. Nazwał malarski język młodego twórcy „autentycznym w swojej oryginalności”. Pracę Moszanta z 2018 roku, zatytułowaną krótko „T”, można zobaczyć na wystawie Młoda Sztuka od 6 maja 2019 roku w DESA Unicum w Warszawie. Pojawi się na niej także kilkadziesiąt innych dzieł najzdolniejszych artystów młodego pokolenia.

Młoda Sztuka, Filip Maszant (źródło: materiały prasowe)

Wystawa Młoda Sztuka, Filip Maszant (źródło: materiały prasowe)

Flamastrami tworzył od dziecka. Podczas lekcji w szkole zmieniał rzeczywistość klasowej sali odbieranej zmysłami w wizualną abstrakcję rysowaną pisakami. Z czasem Moszant wypracował własny, niepowtarzalny styl malarski, będący wyrazem buntu przeciwko sprowadzaniu jednostki do „jedynie słusznego” schematu. Swoje prace wystawiał zarówno w Polsce, jak i za granicą, m.in. w Australii czy Francji. Podczas aukcji charytatywnej dla Szlachetnej Paczki, która miała miejsce w lutym tego roku w DESA Unicum, jego obraz był jednym z najdrożej wylicytowanych.

Ciekawym artystą, którego praca pojawi się na najbliższej wystawie, jest też Paweł Tymcio. Artysta w swoich pracach porusza się w szerokim spektrum warsztatu malarskiego, tworzy instalacje i zajmuje się performancem. Uczestniczył w wystawach w Polsce i za granicą. Jego fascynacja dawnymi mistrzami zaowocowała stworzeniem własnych i niepowtarzalnych technik warsztatowych, wykorzystujących m.in. własnoręcznie gruntowane płótna, wytwarzanie farb czy użycie wosku pszczelego. W DESA Unicum pokazany zostanie jego obraz z cyklu „After”.

Wystawa Młoda Sztuka, Lia Kimura (źródło: materiały prasowe)

Wystawa Młoda Sztuka, Lia Kimura (źródło: materiały prasowe)

Na wystawie pojawią się również prace artystów znanych szerszej publiczności i uznanych już w świecie sztuki. Taką postacią jest niewątpliwie Sonia Ruciak. Jej obrazy znajdują się zarówno w galeriach sztuki, jak i w kolekcjach prywatnych. Serca publiczności podbiła swoim własnym, wypracowanym językiem malarskim. Jej twórczość porusza się w obrębie światła, koloru i struktury. Na wystawie zobaczymy jej najnowszą pracę „Wybór”. Głośnym nazwiskiem w świecie sztuki jest również malarka i projektantka Lia Kimura. To artystka pochodzenia japońskiego, na co dzień mieszkająca w Warszawie. Jej twórczość jest bardzo osobista i porusza najbardziej graniczne emocje – doświadczanie śmierci, samotność czy wyobcowanie. Na wystawie zobaczyć będzie można płótno „Invisible”.

Zaprezentowane zostaną również prace m.in. Adama Wątora, Mirelli Stern, Dominika Janyszka czy Kamila Jakóbczaka. Wszystkie obiekty zostaną zlicytowane 16 maja.

_______________

Wystawa Młoda Sztuka

Dom Aukcyjny DESA Unicum
ul. Piękna 1A
Warszawa

6-16 maja 2019
wstęp wolny

Dodaj komentarz