Rem Koolhaas. Papież architektury?

14 maja 2019 roku, o godz. 17:30 w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu, odbędzie się wyjątkowe spotkanie dla architektów. Goście będą mieli okazję obejrzeć film pt. „Koolhaas Houselife”, posłuchać ciekawej dyskusji pt. „Rem Koolhaas. Papież architektury”, a także wziąć udział w spacerze architektonicznym po CKK Jordanki.

To już druga edycja wydarzenia „Spotkania z architekturą” organizowana przez firmę Bauder we współpracy z Grupą Sztuka Architektury. Przygotowany przez organizatorów program koncentruje się na tematach architektonicznych wzbogaconych o garść informacji technicznych na temat oferty produktowej Bauder.

Wyjątkowi goście m.in. Paweł Pietrzak, wiceprezes SARP o. Toruń, wspólnie z publicznością postarają się znaleźć klucz do sukcesu architekta oraz odpowiedzieć na pytanie czy Rem Koolhaas jest faktycznie papieżem architektury.

Na zakończenie spotkania goście będą mieli okazję wziąć udział w spacerze architektonicznym po CKK Jordanki. Jak mówi sam autor projektu, Fernando Menis, jest to nowoczesna bryła, która jednak nie odwraca się od swojego sąsiedztwa. Mimo że w gmachu dominują kształty, wylane z jasnego betonu, hiszpański architekt włączył do bryły płaszczyzny, zdobione tłuczoną cegłą – co ma być nawiązaniem do ceglanej architektury gotyku, jakiej wiele zachowało się w Toruniu

_______________

Rem Koolhaas. Papież architektury?
Spotkanie dla architektów

Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki w Toruniu
aleja Solidarności 1-3
87-100 Toruń

Wstęp wolny. Obowiązuje rejestracja

Dodaj komentarz