Beata Rojek – Maszkarony i historie do opowiedzenia

Maszkarony i historie do opowiedzenianajnowsza wystawa Beaty Rojek w Galerii Entropia we Wrocławiu  jest swoistym transmedialnym kolażem przenikających się światów i narracji, pełnym dekoracyjnych motywów roślinnych i zwierzęcych oraz ożywionych postaci z wyimaginowanego, mitycznego „panteonu”.

Beata Rojek, Maszkarony i historie do opowiedzenia (źródło: materiały prasowe)

Beata Rojek, Maszkarony i historie do opowiedzenia (źródło: materiały prasowe)

Wraz z polichromią zabytkowego stropu galerii tworzy tajemniczą przestrzeń symboliczną, w której odbędzie się także  prapremiera pierwszej części  powstającego komiksu p.t. „Przechera” autorstwa Mariusza Sibili i Beaty Rojek. Główny bohater to rodzimy trickster, który wprowadza nas w złożoną sieć historii, w której spotykamy postaci rodem z „freak show”.

W założeniu komiks ma się ukazywać w druku, w odcinkach, a więc autorzy odkrywają tylko pilotażowy wstęp. Spotkanie z autorami odbędzie się 7 maja 2019 roku.

Beata Rojek (198), absolwentka wrocławskiej ASP, niezwykle wszechstronna artystka poruszającą się swobodnie w obszarze wielu mediów – malarstwo sztalugowe, rysunek, animacja, tekst. Realizuje murale, instalacje, tworzy artystyczne komiksy i filmy. Dwukrotnie nominowana do nagrody „Warto” w dziedzinie sztuk wizualnych. Wyróżniona m.in w 11 Konkursie Gepperta i konkursie Nowy Obraz, 2013. Mieszka i pracuje we Wrocławiu.

_______________

Beata RojekMaszkarony i historie do opowiedzenia
malarstwo, rysunek, ruchome obrazy, komiks

Galeria Entropia
Wrocław,ul. Rzeźnicza 4

16.04 —7.05.2019
otwarcie: 16.04.2019, godz.18.00

prezentacja komiksu „Przechera”, spotkanie autorskie
z Mariuszem Sibilą i Beatą Rojek
7.05.2019 godz. 18.00

Dodaj komentarz