• 2019-04-08

Wiosna Ery Jazzu

Motywem przewodnim wiosennego festiwalu Ery Jazzu, który odbędzie się w dniach 12–14 kwietnia 2019 roku w Poznaniu, jest muzyka Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego.

Era Jazzu: Aquanet Jazz Festival, 12–14 kwietnia 2019 Poznań (źródło: materiały prasowe)

Era Jazzu: Aquanet Jazz Festival, 12–14 kwietnia 2019 Poznań (źródło: materiały prasowe)

W pięćdziesiątą rocznicę jego tragicznej śmierci, galowym koncertem „ Czas Komedy złożony zostanie hołd wybitnemu artyście. Muzycznym dopełnieniem jest projekt, jaki przygotowali poznańscy muzycy młodego pokolenia (m.in. Piotr Scholz, Kacper Smoliński). Koncert obudowany będzie jubileuszową edycją książki „Czas Komedy”, radiowym słuchowiskiem oraz multimedialna projekcją.

W wydarzeniu weźmie udział słynna grupa Radio String Quartet, która na poznański koncert przygotowała specjalny program „ Komeda & More” obejmujący m.in. kompozycje Krzysztofa Komedy w opracowaniu kwartetu wiedeńskich kameralistów.

Galowym wydarzeniem festiwalu będzie, jedyny w Polsce, koncert norweskiej wokalistki Rebekki Bakken. „Rebekka Bakkenrekomenduje wokalistkę Dionizy Piątkowski, szef Ery Jazzu – nie jest emisariuszką skandynawskiego jazzu, ale najznamienitszym przykładem artystki, która rozwijając swój talent potrafiła doskonale zaistnieć na hermetycznym rynku śpiewających jazz dam. Jest melancholijnie ujmująca jak Marianne Faithfull, jazzująca jak Diana Krall, charyzmatyczna jak Joni Mitchell i folkowo przekonująca jak Norah Jones”.

Wiosenna Era Jazzu rozpocznie się – jak w tradycji tej imprezy – klubowym koncertem Afroistic Trio – senegalskiego wirtuoza gitary i charyzmatycznego wokalista Herve’a Samba, amerykańskiego basisty Reggie’go Washingtona oraz mistrz instrumentów perkusyjnych Ulri Yul Edorha. Funkowe i afrykańskie brzmienie jazzu w rozbudowanej skomplikowanymi fakturami zabawie wraz z oczywistym odniesieniem do tradycji oraz stylistyki nowoczesnego funky i współczesnego jazzu.

Era Jazzu : Aquanet Jazz Festival

  • 12.04.2019, godz.20.00 – Afroistic Trio – Blue Note Poznań
  • 13.04. 2019, godz.19.oo – Czas Komedy/ Radio String Quartet – CK Zamek Poznań
  • 14.04.2019, godz.19.00 – Rebekka Bakken – Aula UAM

Więcej informacji: www.jazz.pl

 

Dodaj komentarz