• 2019-04-03

39. Warszawskie Spotkania Teatralne.

12 spektakli w nurcie głównym, 5 w ramach małych WST oraz 12 przedstawień Grotowski.Fest i wydarzenia towarzyszące. Od 3 do 16 kwietnia 2019 roku odbędą się 39. Warszawskie Spotkania Teatralne.

39. Warszawskie Spotkania Teatralne, 3 – 16 kwietnia 2019 roku (źródło: materiały prasowe)

39. Warszawskie Spotkania Teatralne, 3 – 16 kwietnia 2019 roku (źródło: materiały prasowe)

Poza twórcami najciekawszych spektakli z całej Polski do Warszawy przyjadą także goście z zagranicy m.in.: Mario Biagini, Thomas Richards, swój przyjazd zapowiada również Peter Brook.

Workcenter of Jerzy Grotowski and Thomas Richards, Fondazione Pontedera Teatro, rozpocznie festiwal „Seminarium śpiewu” prowadzonym przez Mario Biaginiego 3 kwietnia o 19.00 w Sali Zatorskiego w Teatrze Dramatycznym.

Obecność twórców na festiwalu to także wyjątkowa okazja do rozmów. Wśród prowadzących spotkania znaleźli się nie tylko cenieni krytycy teatralni, ale także Zbigniew Hołdys, Klementyna Suchanow, Mariusz Szczygieł, specjaliści w dziedzinach psychologii i socjologii. Spotkania odbywają się po wybranych spektaklach i wstęp na nie jest wolny.

Poza spektaklami odbędą się również wykłady w ramach Grotowski.Fest: Dariusza Kosińskiego, Agnieszki Wójtowicz, Małgorzaty Dziewulskiej i Krisa Salaty, konferencja „Grotowski-teksty zebrane” i rozmowa panelowa „Dwadzieścia lat później”.

Spektakle będą pokazywane na scenach im. H. Mikołajskiej oraz im. G. Holoubka Teatru Dramatycznego w PKiN, na Scenie na Woli im. T. Łomnickiego, Scenie Przodownik oraz w Studio teatrgalerii, ATM Studio i Studium Teatralnym.

_______________

39. Warszawskie Spotkania Teatralne

3 – 16 kwietnia 2019 roku
Szczegółowy repertuar

Dodaj komentarz