METRO w Galerii 101 Projekt

28 marca 2019 roku w Galerii 101 Projekt w Warszawie zostanie otwarta wystawa Piotra Czajkowskiego „Metro”. Podczas wernisażu, który rozpocznie się o godzinie 19.00, będzie można spotkać się z artystą.

Plakat wystawy Piotra Czajkowskiego „METRO” w Galerii Sztuki Współczesnej 101 Projekt w Warszawie (źródło: materiały prasowe)

Plakat wystawy Piotra Czajkowskiego „METRO” w Galerii Sztuki Współczesnej 101 Projekt w Warszawie (źródło: materiały prasowe)

„METRO to mój osobisty notatnik” – zapoczątkowany w 2012 roku cykl obrazów i rysunków, w których przenikające się frazy tekstu tworzą ciągi znaczeniowe odnoszące się do nazw stacji i linii paryskiego metra to próba zapisu emocji towarzyszących Piotrowi Czajkowskiemu podczas samotnych wędrówek po podziemnym świecie Paryża.

Na wystawie zaprezentowane zostaną prace powstałe w 2018 i 2019 roku. Czasem stonowane kolorystycznie, innym razem monochromatyczne kompozycje są wynikiem inspiracji i refleksji nad historią Europy zapoczątkowanych w świecie paryskich stacji i tuneli. W galerii obejrzeć będzie można prace zrealizowane w różnych technikach i formatach – od wielkoformatowych obrazów na płótnie, po mniejsze serie prac rysunkowych i tych wykonanych w technice własnej. Wszystko otoczone wyjątkową aurą francuskiego miasta świateł.

Piotr Czajkowski – malarz i grafik, profesor Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, gdzie wykłada od 1999 roku. Laureat licznych konkursów i nagród za wkład, zaangażowanie i efekty pracy akademickiej. Jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce, Francji, Niemczech, Belgii, Holandii, Szwajcarii i Rosji.

_______________

METRO
Wystawa Piotra Czajkowskiego

29.03. – 06.04.2019
Wernisaż: 28 marca 2019 roku, godz. 19:00,

Galeria Sztuki Współczesnej
101 Projekt,

00-672 Warszawa
ul. Piękna 62/64

Dodaj komentarz