Przedwiośnie w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku

30 marca 2019 roku w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku zostanie otwarta wystawa Bogusław Bachorczyka i Zbigniewa Sałaja zatytułowana: Przedwiośnie. Wystawa prezentowana będzie w Galerii Oranżeria.

Bogusław Bachorczyk, Zbigniew Sałaj: Przedwiośnie

Bogusław Bachorczyk, Zbigniew Sałaj: Przedwiośnie

Tytuł wystawy odwołuje się do okresu przejścia, budzenia się i wschodów pierwszych roślin. Przedwiośnie to również intensywna zmienność, przygotowanie i porządkowanie przestrzeni na to co nowe.

Wystawa Bogusława Bachorczyka i Zbigniewa Sałaja w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, W hołdzie dziadkowi  (źródło: materiały prasowe)

Wystawa Bogusława Bachorczyka i Zbigniewa Sałaja w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, W hołdzie dziadkowi (źródło: materiały prasowe)

Zbigniew Sałaj i Bogusław Bachorczyk, związani z Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie to artyści tworzący na styku wielu mediów: malarstwa, wideo, rzeźby, instalacji i fotografii. W ich twórczości ważną rolę odgrywają wątki związane z kolekcjonowaniem przedmiotów codziennego użytku, przekształcaniem ich pierwotnych znaczeń oraz redefiniowaniem za ich pomocą pamięci.

_______________

Bogusław Bachorczyk, Zbigniew Sałaj
Przedwiośnie

Kuratorka: Weronika Elertowska

Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku
Galeria Oranżeria
ul. Topolowa 1
26-505 Orońsko

30.03 – 19.05.2019
Wernisaż: 30.03.2019 r., godz. 14.00

Dodaj komentarz