Robert Motelski – Przestrzenie

29 marca 2019 roku w BWA Galerii Sanockiej w Sanoku odbędzie się wernisaż wystawy Roberta Motelskiego zatytułowany „Przestrzenie”. Wystawa będzie czynna do 30 kwietnia.

Robert Motelski – Przestrzenie (źródło: materiały prasowe)

Robert Motelski – Przestrzenie (źródło: materiały prasowe)

Artysta o swojej twórczości i wystawie:

„(…) Inspiracje do obrazów znajduję podczas wyjazdów, kiedy mam możliwość bezpośredniego kontaktu z naturą. Pomysły i wrażenia analizuję w pracowni. Syntetyzuję formę, usuwam zbędne elementy, wybieram to co najważniejsze. Zawsze bliska mi była abstrakcja, ale realistyczne motywy stwarzały możliwości przekazania również innych treści. Tytuły prac są zapisem czasu. Zatrzymują chwile, kiedy sytuacja przedstawiona na obrazie, światło, kolor, kompozycja mogłyby zaistnieć.
Tytuły nie są dla mnie najważniejsze, ale pozwalają porządkować obrazy w czasie i dodać im dodatkowe znaczenia. Niektóre motywy są mi bliskie już od dawna. Nie rezygnuję z nich, ponieważ później często wracają w postaci nowych pomysłów. Chciałbym przekazać w formie obrazu energię i rytm zawarte w naturze. Zestawiam ekspresyjnie malowane elementy z płaszczyznami koloru. Duże znaczenie przywiązuję do kompozycji.

Na wystawie ,,Przestrzenie” w BWA Galerii Sanockiej pokazuję ponad trzydzieści obrazów w dużych, średnich i małych formatach. Są to w większości najnowsze prace z serii: „Gwiazdy”, „Światło” czy „Ognisko”. Tytuł wystawy może odnosić się do perspektywy, jak w przypadku obrazów z serii „Góry”, do kosmosu w cyklu „Gwiazdy” lub do niejasno nieokreślonej przestrzeni w obrazach „Ognisko”.

_______________

Robert Motelski
Przestrzenie

30.03 ­– 30.04.2019
Wernisaż: 29.03.2019 r., godz. 18:30

BWA Galeria Sanocka
Rynek, 38-500 Sanok

Dodaj komentarz