Przemysław Jasielski – Photo Robotoid

Od 23 marca 2019 roku w Galerii Le Guern w Warszawie będzie można oglądać wystawę Przemysława Jasielskiego – Photo Robotoid. Wernisaż wystawy odbędzie się 22 marca o godzinie 18:00.

Photo Robotoid, Przemysław Jasielski (źródło: materiały prasowe)

Photo Robotoid, Przemysław Jasielski (źródło: materiały prasowe)

Będzie to trzecia indywidualna prezentacja twórczości artysty, aktywnie działającego w kierunku łączącym sztukę z nauką. Na wystawie zaprezentowana zostanie interaktywna instalacja „Photo Robotoid”. Jest to autonomiczny robot fotograficzny, którego parametry umożliwiają wykonanie dobrze skomponowanych portretów otaczających go widzów. Oprogramowania komplikuje jednak akcję maszyny. Artystę interesuje swoista gra pomiędzy robotem i widzem oraz zachowanie publiczności przed aparatem fotograficznym, który nie jest obsługiwany przez człowieka.

Przemysław Jasielski, Unplaced (źródło: materiały prasowe)

Przemysław Jasielski, Unplaced (źródło: materiały prasowe)

Przemysław Jasielski urodził się w 1970 roku w Poznaniu. Studiował w PWSSP w Poznaniu w Pracowni Rysunku prof. Jarosława Kozłowskiego i Pracowni Rzeźby prof. Jana Berdyszaka (1989-1994). Otrzymał dyplom w zakresie rzeźby i rysunku w 1994 roku. W swoich badaniach posługuje się metodami paranaukowymi wypracowanymi na gruncie fizyki, akustyki, optyki. Brał udział w licznych wystawach zbiorowych, a wystawy indywidualne jego prac odbyły się w instytucjach w Polsce, (m. in. Galeria Potocka w Krakowie, BWA Białystok, Galeriach ON, Galeria AT w Poznaniu, CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie), a także na świecie: w Zambii, Korei, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Odbył rezydencje w Korei Południowej, której rezultatem była wystawa ‘Global Warming Control Unit’ w Gyeonggi Creation Center; w Tokyo Wonder Site z pracą Paper Bridge Over Stone Water oraz Lucas Asrtists Residency w Montalvo w stanie Kalifornia w USA, Earthquake Control Unit.

_______________

Przemysław Jasielski
Photo Robotoid

Galeria Le Guern
ul. Katowicka 25
03-932 Warszawa

23.03 – 27.04.2019
Wernisaż: 22.03.2019 r., godz. 18.00

Dodaj komentarz