Nabór na Market koprodukcyjny projektów dokumentalnych

W środę 29 maja 2019 roku w Krakowie odbędzie się organizowany przez Doc Lab Poland market koprodukcyjny projektów dokumentalnych. Nabór trwa do 10 kwietnia.

Doc Lab Poland

Doc Lab Poland

 

Doc Lab Poland Co-Production Market na Krakowskim Festiwalu Filmowym to jedyne w Polsce spotkanie koprodukcyjne dla producentów dokumentalnych, którzy poszukują partnerów polskich i zagranicznych – koproducentów do filmu dokumentalnego lub nowych projektów i talentów dokumentalnych.

Organizowany od 2015 roku market jest częścią kilkudniowego programu DOC LAB POLAND i KFF Industry, na który składają się warsztaty, konsultacje i pitchingi polskich projektów dokumentalnych (DOCS TO START i DOCS TO GO).

Focus on Finland

W tym roku Krakowski Festiwal Filmowy poświęci szczególną uwagę kinu fińskiemu, dlatego w wydarzeniu uczestniczyć będzie duża reprezentacja producentów z Finlandii. W dwustronnych spotkaniach weźmie udział kilkudziesięciu producentów z Polski, Niemiec, Holandii, Francji, Rosji, Wielkiej Brytanii, Danii, Czech i Szwajcarii. Gośćmi marketu będą też przedstawiciele funduszy filmowych i telewizji oraz agenci sprzedaży.

Wyselekcjonowane projekty wezmą udział w zaaranżowanych przez organizatorów spotkaniach one-on-one a także znajdą się w katalogu DOC LAB POLAND 2019 dostępnym dla gości branżowych KFF i na stronie internetowej Festiwalu. Wszyscy uczestnicy wydarzenia otrzymają od Festiwalu akredytację branżową, umożliwiającą udział w wydarzeniach industry, w tym na organizowane podczas festiwalu pitchingi projektów uczestników programu DOCS TO START i DOCS TO GO!

Na market można zgłaszać projekty średnio- i pełnometrażowych kreatywnych filmów dokumentalnych na etapie wczesnego lub zaawansowanego dewelopmentu.

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 10 kwietnia. Przy ich wyborze oceniana będzie wartość artystyczna i potencjał międzynarodowy projektu a także doświadczenie producenta. Udział w markecie jest bezpłatny.

Formularz aplikacyjny dostępny jest na stronie doclab.pl

 

Dodaj komentarz