100 lat działalności poznańskich rzeźbiarzy w Poznaniu i na świecie

W ramach obchodów 100-lecia istnienia Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu zaprezentowany zostanie dorobek poznańskiej Rzeźby. Projekt 100Rzeźba. Miasto. Proces. Tożsamość., na który składają się wystawa, międzynarodowa konferencja, działania performatywne i warsztaty potrwają do połowy czerwca 2019 roku w Bramie Poznania.

Maciej Szańkowski, Figura rozwinięta (źródło: materiały prasowe)

Maciej Szańkowski, Figura rozwinięta (źródło: materiały prasowe)

16 marca 2019 roku zostanie otwarta historyczna wystawa, na której będzie można zobaczyć rzadko prezentowaną pracę Magdaleny Abakanowicz.

Celem jubileuszowej wystawy Wydziału Rzeźby Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu jest wskazanie tradycji, kierunków artystycznego rozwoju i perspektyw procesu dydaktycznego Wydziału.

Poprzez pokazanie wybranych aspektów przeszłości chcielibyśmy pokazać tradycje stanowiące oparcie dla współczesnych koncepcji dydaktycznych. Kolejnym aspektem jest współczesność reprezentowana przez aktualnych pedagogów i przyszłość zakodowana w pracach studentów poszczególnych pracowni. Triada oparta o tradycję, współczesność i przyszłość wydaje się najprostszą, a przez to najbardziej komunikatywną konstrukcją pokazu.

Problemowy i koncepcyjny charakter wystawy ma na celu zaproszenie odbiorców do poznania specyfiki działań rzeźbiarskich, stawiania pytań, analizy i rozważań na temat roli rzeźby we współczesnej przestrzeni kulturowej i miejskiej. Wystawie towarzyszą działania edukacyjne.

_______________

100Rzeźba. Miasto. Proces. Tożsamość.

Brama Poznania
ICHOT – Interdyscyplinarne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego
ul. Gdańska 2, Poznań

16.03 –23.06.2019
Wernisaż: 16.03 (sobota), godz. 16.00

Dodaj komentarz