• 2019-03-08

Premiera operetki „Kraina Uśmiechu” Franza Lehára

Ktoś kiedyś powiedział, że operetka to najpiękniejsza baśń dla dorosłych – jedna z tych baśni będzie prezentowana na scenie Teatru Muzycznego w Lublinie. Premiera – 22 i 23 marca 2019 roku.

Premiera operetki „Kraina Uśmiechu” Franza Lehára (źródło: materiały prasowe)

Premiera operetki „Kraina Uśmiechu” Franza Lehára (źródło: materiały prasowe)

„Kraina uśmiechu” to jedna z najczęściej wystawianych operetek Franza Lehára. Opowiada historię wielkiej miłości Hrabianki Lizy do Księcia Su-Czonga. Akcja „Krainy uśmiechu” rozgrywa się w Wiedniu i w Pekinie w roku 1912. Liza zakochuje się z wzajemnością w księciu Su-Czongu, chińskim pośle w Wiedniu. Ich miłość jest tak ogromna, że Liza postanawia wyjechać ze swoim ukochanym do dalekich Chin. Ale czy małżeństwo Europejki z chińskim następcą tronu jest możliwe? Przecież zgodnie z tradycją pielęgnowaną przez kilka tysięcy lat książę ma obowiązek poślubić cztery chińskie dziewice. A Liza? Liza za przyzwoleniem Cesarza może zostać jego piątą żoną… Jak zakończy się ich wielka miłość i jedna z najpiękniejszych muzycznych historii? Czy ta miłość, która pomimo różnic kulturowych nie będzie mogła trwać wiecznie, zostawi niezatarty ślad w ich sercach?

O tym będzie można dowiedzieć się słuchając muzyki Lehára i oglądając „Krainę uśmiechu” na scenie Teatru Muzycznego w Lublinie.

_______________

Premiera operetki
„Kraina Uśmiechu” Franza Lehára

Teatr Muzyczny w Lublinie
ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
20-029 Lublin

Premiera: 22 i 23 marca, godz. 18:00
Scena Teatru Muzycznego w Lublinie

Libretto: Ludwig Herzer, Fritz Lohner
Muzyka: Franz Lehar
Przekład: Krystyna Chudowolska, Tadeusz Bursztynowicz, Lech Terpiłowski

Reżyseria: Joanna Lewicka
Kierownictwo muzyczne: Przemysław Fiugajski
Choreografia: Zuzanna Dinter
Scenografia i Kostiumy: Marta Góźdź Elbruzda
Opieka Literacka: Grzegorz Kondrasiuk

Dodaj komentarz