Piotr Leczkowski uhonorowany w konkursie Sony World Photography Awards 2019

World Photography Organisation i firma Sony, wspierając lokalne społeczności fotograficzne w 62 krajach na całym świecie, 26 lutego 2019 r. ogłosiły zwycięzców programu National Awards 2019. Na liście znalazł się między innymi Piotr Leczkowski, jako polski laureat tej prestiżowej nagrody.

Copyright: © Piotr Leczkowski, Poland, 1st Place, National Awards, 2019 Sony World Photography Awards

Copyright: © Piotr Leczkowski, Poland, 1st Place, National Awards, 2019 Sony World Photography Awards (źródło: materiały prasowe)

National Awards to część uznanego na całym świecie konkursu fotograficznego Sony World Photography Awards. Program demonstruje zaangażowanie firmy Sony we wspieranie lokalnych talentów fotograficznych poprzez promocję ich prac na skalę globalną.

Zdjęcie Piotra Leczkowskiego „Magic Moment” (Magiczna chwila) zostało uznane za najlepszą ze wszystkich prac, jakie na konkurs otwarty Sony World Photography Awards zgłosili fotografowie narodowości polskiej mieszkający w Polsce.

Leczkowski jest zawodowym grafikiem, a fotografią zaczął zajmować się amatorsko już w wieku dorosłym. Mieszka w Żyrardowie. Zwycięskie zdjęcie zrobił za kulisami w czasie próby Polskiego Baletu Narodowego.

— Odnalezienie własnej drogi zajęło mi dużo czasu — mówi Piotr Leczkowski o swoich pracach. — Chodziło o mój osobisty sposób ukazywania piękna tego świata. Teraz jestem już gotowy mówić dojrzałym, poważnym głosem. Mam też nadzieję, że ten głos jest czarujący, ale to już każdy musi ocenić samodzielnie…

Zwycięskie zdjęcie zostało wybrane anonimowo przez jurora Tomasza Tomaszewskiego, ambasadora Sony Polska. Jako zdobywca nagrody Poland National Award Leczkowski otrzyma najnowszy cyfrowy sprzęt fotograficzny firmy Sony i poleci do Londynu na uroczystą galę Sony World Photography Awards, która odbędzie się 17 kwietnia.

Nagrodzone zdjęcie będzie prezentowane w czasie wystawy Sony World Photography Awards w Londynie w dniach od 18 kwietnia do 6 maja; zostanie także opublikowane w księdze pamiątkowej edycji 2019.

Organizowany co roku przez World Photography Organisation, znany na całym świecie konkurs Sony World Photography Awards należy do największych światowych wydarzeń w branży fotograficznej. Od 12 lat sponsorem tytularnym imprezy jest firma Sony. W ramach SWPA organizowane są cztery konkursy: profesjonalny (cykl zdjęć), otwarty (pojedyncze zdjęcie), studencki (dla uczelni) oraz młodzieżowy (dla osób w wieku od 12 do 19 lat).

Sukces Piotra Leczkowskiego ogłoszono wraz z listą nazwisk wszystkich 62 laureatów nagród narodowych i 10 zwycięzców kategorii tematycznych konkursu otwartego. Listy finalistów konkursów profesjonalnego i studenckiego zostaną ogłoszone 26 marca. Zwycięzcy całego konkursu SWPA i poszczególnych kategorii profesjonalnych zostaną ogłoszeni 17 kwietnia 2019 r.

Dodaj komentarz