• 2019-02-27

All about jazz – koncert Wiesława Wilczkiewicza

„All about jazz” to projekt muzyczny Wiesława Wilczkiewicza, którym artysta podsumowuje pięć dekad doświadczenia scenicznego i prezentując swój dorobek kompozytora, aranżera i muzyka studyjnego, opowiada historię rozwoju polskiej sceny jazz-rockowej.

Plakat promujący koncert All-about-jazz (źródło: materiały prasowe)

Plakat promujący koncert All-about-jazz (źródło: materiały prasowe)

W koncercie wystąpią: Grażyna Łobaszewska, Marek Piekarczyk, Urszula Dudziak, Krzesimir Dębski, Suzanne Lorge, Kasia Miernik a poprowadzi go Krzysztof Janicki

„Moje życie to jazz i big beat, muzyka zawsze była moją pasją, którą dzieliłem się z kilkoma pokoleniami Polaków. Tym koncertem chcę przypomnieć różnorodną drogę polskiej muzyki rozrywkowej i głos naszego pokolenia, a także przeboje, które nam towarzyszyły. W ten sposób chce tez podziękować artystom i publiczności za wiele lat zaufania i szacunku, jakim obdarzali mnie i współpracujące ze mną talenty estrady.”

Wiesław Wilczkiewicz

Wieslaw Wilczkiewicz, studio nagraniowe (źródło: materiały prasowe)

Wieslaw Wilczkiewicz, studio nagraniowe (źródło: materiały prasowe)

Wiesław Wilczkiewicz – muzyk i kompozytor urodzony w Krakowie. Współzałożyciel grupy jazz-rockowej „Dżamble”. Występował z „Piwnicą pod Baranami”, Ewą Demarczyk i Michałem Burano, komponował do tekstów Wiesława Dymnego, współpracował z Jackiem Federowiczem i Jerzym Gruzą przy realizacji programów telewizyjnych. Brał udział w sesjach studyjnych takich artystów jak: Alex Band, VOX, Wojciech Gąssowski, Majka Jeżowska, Maanam, Zbigniew Wodecki, Dżamble, Andrzej Zaucha. Występował w największych salach koncertowych na świecie. Od 1986 roku mieszka w Nowym Jorku.

_______________

WIESŁAW WILCZKIEWICZ
„All about jazz” – koncert

Nowohuckie Centrum Kultury
Al. Jana Pawła II 232
31-913 Kraków

9 marca (sobota) 2019 r., g. 18.00
Scena NCK

Dodaj komentarz