Aino Nebel i Tomasza Niedziółka – Kolekcja Prywatna

Od 28 lutego do 19 marca 2019 roku potrwa wystawa „Prywatna kolekcja” we wrocławskiej Galerii Entropia.

Aino Nebel i Tomasz Niedziółka, KOLEKCJA PRYWATNA (źródło: materiały prasowe)

Aino Nebel i Tomasz Niedziółka, KOLEKCJA PRYWATNA (źródło: materiały prasowe)

Aino Nebel z Kolonii i Tomasz Niedziółka z Wrocławia, prezentują swoje prace jako duet artystyczny w instalacji site specific. Zainspirowani wnętrzem galerii wybierają „Prywatną kolekcję” obiektów, zdjęć i rysunków, aby stworzyć splot uczuć i relacji między artystami i artefaktami, publicznością i intymnością pokoju, fikcyjną historią i teraźniejszością.

Aino Nebel — Artystka pochodząca z Berlina, od siedmiu lat mieszka i tworzy w Kolonii. Studiowała  na Uniwersytecie w Halle i Akademii Sztuk Pięknych w Dreźnie. Dyplom w 2002 roku w pracowni profesor Ulrike Grossarth. Zajmuje się rzeźbą i rysunkiem.

„Estetyka mojej sztuki to estetyka powstawania, procesu zmian i transformacji.”

Tomasz Niedziółka — W 2003 obronił dyplom we wrocławskiej ASP w pracowni profesor Krystyny Cybińskiej. Obecnie pracuje na macierzystej uczelni na stanowisku wykładowcy w Katedrze Mediacji Sztuki. Stypendysta MKiDN (2007). Zajmuje się rzeźbą, ceramiką, rysunkiem, fotodokumentacją.

„…nie podążam za ustalonym wcześniej kształtem, lecz na bieżąco szukam relacji pomiędzy kreowaną przestrzenią, a możliwościami dyktowanymi przez samo tworzywo.”

Od września 2017 wspólnie prowadzą okno wystawowe „sevinc.pa” w pustostanie znajdującym się na tej samej ulicy co ich studio w Kolonii.

_______________

Aino Nebel i Tomasz Niedziółka
KOLEKCJA PRYWATNA

Galeria Entropia
Wrocław ul. Rzeźnicza 4

28.02—19.03.2019
Otwarcie: 28.02.2019 (czwartek), godz. 18.00

Dodaj komentarz