Ecuador Poster Bienal 2019 w Polsce

7 marca 2019 r. w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbędzie się wernisaż międzynarodowej wystawy plakatu Ecuador Poster Bienal. Wystawa obejmie ponad 200 najlepszych prac artystów z kilkudziesięciu krajów świata.

Erendida Mancilla, Meksyk (źródło: materiały prasowe)

Erendida Mancilla, Meksyk (źródło: materiały prasowe)

Centrum Spotkania Kultur powstało w 2016 roku i jest największą instytucją kultury w tym regionie Europy. Prezentowane plakaty wyselekcjonowało międzynarodowe jury spośród 10044 prac nadesłanych na główny konkurs.

Wystawa pokonkursowa Ecuador Poster Bienal w Polsce odbywa się już po raz drugi i była możliwa dzięki wspólnej inicjatywie Christophera Scotta (prezydenta EPB) oraz Anny Kłos (Retroavangada) – kuratora wystawy w Polsce.

Krzysztof Wieczorek, Polska

Krzysztof Wieczorek, Polska (źródło: materiały prasowe)

W tegorocznej edycji biorą udział plakaciści należący do światowej czołówki w tej dziedzinie sztuki, m.in.: Niklaus Troxler, Peter Bankov, Ryszard Kaja, Gitte Kath, Istvan Orosz.
Wystawa EPB wpisuje się w misję Centrum Spotkania Kultur, jaką jest integracja kultur, ale też idealnie pasuje do założeń programowych Retroavangardy: czyli promocji artystów z całego świata poprzez wirtualną ‘Gallery of Friends’ oraz realne wystawy w prestiżowych miejscach.
_______________

Międzynarodowa Wystawa Plakatu
Ecuador Poster Bienal 2019

Kurator: dr Anna Kłos

Wernisaż: 7 marca o godz. 18:00
Wystawa potrwa do 5 maja 2019

Centrum Spotkania Kultur W Lublinie
20-029 Lublin
plac Teatralny 1

Wstęp wolny

Organizatorzy: Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, Retroavangarda, WIT – Szkoła Wyższa pod auspicjami PAN

Dodaj komentarz