Polskie Oscary w Muzeum Kinematografii w Łodzi

Oryginalne statuetki Oscara będzie można zobaczyć na wystawie „Polskie Oscary”, która zostanie otwarta 20 lutego 2019 r. o godz. 17:00 w Muzeum Kinematografii w Łodzi.

Wystawa poświęcona jest polskim twórcom, którzy zostali nagrodzeni Oscarami lub byli nominowani do nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Wśród unikatowych eksponatów prezentowanych w łódzkim Muzeum Kinematografii znajdzie się sześć oryginalnych statuetek Oscara. Będzie można nie tylko zrobić sobie z nimi zdjęcie, ale także zobaczyć, jak się zmieniały.

Na wystawie zaprezentowane będą osobiste pamiątki m.in. Ewy Braun, Allana Starskiego, Jana A.P. Kaczmarka, Piotra Dzięcioła, Ewy Puszczyńskiej, Jarosława Kamińskiego. Będzie też można zobaczyć jak wyglądał plan zdjęciowy do „Listy Schindlera” Stevena Spielberga, pokazane zostaną kolorowe (!) zdjęcia z „Zimnej wojny” Pawła Pawlikowskiego oraz plakaty do Oscarowych filmów.

Po wernisażu odbędzie się prelekcja Tomasza Helbika o Stefanie Kudelskim – polskim wynalazcy magnetofonu Nagra i laureacie trzech Oscarów. Wieczór zakończy projekcja filmu dokumentalnego „Nagra. Film o Stefanie Kudelskim” w reżyserii Marka Jezienieckiego i Bolesława Pawicy.

_______________

Polskie Oscary 
wystawa czasowa

Muzeum Kinematografii w Łodzi
Aleja Zwycięstwa 1
90-312 Łódź

Wernisaż: 20 lutego 2019 r., o godz. 17:00

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Polskie Oscary” w niedzielę 24 lutego,

Dodaj komentarz